Výstavu kompenzačních pomůcek hostila budova Mateřské a základní školy speciální, na ulici Komenského. Prodejní pulty byly postaveny na školních chodbách a ve třídách a z tělocvičny se stal výstavní minipavilón. Pozvány byly rovné dva tucty vystavovatelů, mezi nimi třeba i výrobce speciální úpravy automobilu pro vozíčkáře a cyklovozíčku a kočárku v jednom. Jediná akce tohoto typu v kraji přilákala vystavovatele třeba až z Plzně.
Radomír Krupa, obchodní zástupce výrobce: "Tohle je verze Kozlík baby a máme ještě verzi Kozlík handy, který je o 30 centimetrů větší, a je určen pro zdravotně postižené děti, které jsou velké kolem 15 a vlastně až do 30 let a se kterými chtějí rodiče aktivně žít a pohybovat se v přírodě a po silnicích."
Zastoupeny ale byly také hračky pro předškolní či školní mládež. Marie Pospíšilová, dovozce speciálních hraček: "Protože jsou především určeny pro postižené děti a mladší děti školního věku, tak rozvíjí verbální projev, motorickou činnost, prostorovou orientaci, takže jsou velice využitelné v široké škále školních zařízení. Obchody fungují dobře, my hračky distribuujeme přímo do školských zařízení, nejde to do obchodní sítě, a ten odbyt je velice dobrý."
Výstavu, která nemá v kraji srovnatelnou konkurenci, pořádalo Speciální pedagogické centrum při škole. Šíře sortimentu, který nabízí specializované firmy, podle zkušeností z praxe ještě některé mezery má.
Marie Čablová, Speciální pedagogické centrum: "Pokryté to je, nějaké drobné nedostatky my vidíme v takových těch menších pomůckách třeba na krmení nebo vůbec na sebeobsluhu. Hodně je firem v republice, co se zabývají vozíky a tady těmi doplňkovými předměty, ale ty příbory, nůžky a takové ty jiné drobnosti, ty tady ještě pořád chybí."
Podle vystavovatelů se dopady ekonomické krize v oboru příliš neprojevují. Na většinu pomůcek totiž přispívá v menší či větší míře stát.