In-line hokejistům začala sezóna

In-line hokejisté Nového Jičína, jejichž juniorský tým se stal vloni mistrem České republiky, vstoupili do své druhé sezony v nejvyšší soutěži. Po šesti odehraných utkáních jsou v extralize na 5. místě tabulky.

Reklama

Když na zimních stadionech dohrají své soutěže lední hokejisté a rozpustí let - je to signál pro zahájení sezóny in-line hokeje. Novojičínský A tým odehrál první tři zápasy venku.

“Po prvních třech kolech jsme někde ve středu tabulky, z venku jsme dovezli šest z možných devíti bodů,” uvedl Zbyněk Kubičík, hrající trenér A týmuIHC Nový Jičín.

Během víkendu 7. a 8. května nastoupili Novojičínští ke třem duelům i na domácí půdě. Jako první se jim postavilo družstvo Praha Černošice, které vybojovalo výhru 6:4. Další dvě utkání už si ale domácí nenechali body vzít. Po dramatické bitvě porazili Hradec Králové v prodloužení 5:4 a skvělou tečkou bylo vítězství 10:4 nad týmem Brna. Nový Jičín se tak posunul na 5. místo extraligové tabulky.

.

“V mužích bychom se rádi dostaly do play off a případně s tím, že ten tým se zlepšuje, udělali i lepší výsledek. Ale první je play off,” vidí cíle sezóny Zbyněk Kubičík.

Novinkou IHC Nový Jičín pro letošní sezonu je vznik B týmu.

“Rozšířili jsme, co se týče klubu, o jednu kategorii, máme muže B s tím, aby se do hry dostalo více lidí. Muži A hrají extraligu, muži B nižší soutěž a máme ještě juniorskou kategorii, která obhajuje titul mistra republiky,” dodal hrající trenér.

Dále hrající kapitán a předseda novojičínského klubu popsal aktuální letošní v kádru.

“Z juniorů nám přišli asi čtyři nebo pět kluků do áčka, a další změnou je to, že odešel David Šebek do Boskovic, které hrají nově extraligu, takže to je oslabení,” uzavřel Zbyněk Kubičík, hrající trenér A týmuIHC Nový Jičín.

Jen připomeňme, že David Šebek byl jedním z novojičínských juniorů, který byl také členem reprezentačního týmu a v loňském roce vybojoval v in-line hokeji titul mistrů světa v Argentině. 
Michal Dresler
Nový Jičín
od 13 500 Kč do 25 000 Kč

Detail

Montáže Přerov a.s.
Nový Jičín
od 100 Kč

Detail

RABBIT Trhový Štěpánov a.s.
Nový Jičín
od 16 500 Kč do 18 500 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu