Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

In-line hokejistům začala sezóna

In-line hokejisté Nového Jičína, jejichž juniorský tým se stal vloni mistrem České republiky, vstoupili do své druhé sezony v nejvyšší soutěži. Po šesti odehraných utkáních jsou v extralize na 5. místě tabulky.

Když na zimních stadionech dohrají své soutěže lední hokejisté a rozpustí let - je to signál pro zahájení sezóny in-line hokeje. Novojičínský A tým odehrál první tři zápasy venku.

“Po prvních třech kolech jsme někde ve středu tabulky, z venku jsme dovezli šest z možných devíti bodů,” uvedl Zbyněk Kubičík, hrající trenér A týmuIHC Nový Jičín.

Během víkendu 7. a 8. května nastoupili Novojičínští ke třem duelům i na domácí půdě. Jako první se jim postavilo družstvo Praha Černošice, které vybojovalo výhru 6:4. Další dvě utkání už si ale domácí nenechali body vzít. Po dramatické bitvě porazili Hradec Králové v prodloužení 5:4 a skvělou tečkou bylo vítězství 10:4 nad týmem Brna. Nový Jičín se tak posunul na 5. místo extraligové tabulky.

.

“V mužích bychom se rádi dostaly do play off a případně s tím, že ten tým se zlepšuje, udělali i lepší výsledek. Ale první je play off,” vidí cíle sezóny Zbyněk Kubičík.

Novinkou IHC Nový Jičín pro letošní sezonu je vznik B týmu.

“Rozšířili jsme, co se týče klubu, o jednu kategorii, máme muže B s tím, aby se do hry dostalo více lidí. Muži A hrají extraligu, muži B nižší soutěž a máme ještě juniorskou kategorii, která obhajuje titul mistra republiky,” dodal hrající trenér.

Dále hrající kapitán a předseda novojičínského klubu popsal aktuální letošní v kádru.

“Z juniorů nám přišli asi čtyři nebo pět kluků do áčka, a další změnou je to, že odešel David Šebek do Boskovic, které hrají nově extraligu, takže to je oslabení,” uzavřel Zbyněk Kubičík, hrající trenér A týmuIHC Nový Jičín.

Jen připomeňme, že David Šebek byl jedním z novojičínských juniorů, který byl také členem reprezentačního týmu a v loňském roce vybojoval v in-line hokeji titul mistrů světa v Argentině. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků