Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V NJ nemocnici stočili 50 kilogramů medu

Nemocnice Nový Jičín je jednou z mála institucí v republice, a zřejmě jediným zdravotnickým zařízením, které přímo ve svém areálu chová včely a sklízí med. V těchto dnech zde proběhlo historicky druhé medobraní. Podařilo se stočit 50 kilogramů medu, který ochutnají také pacienti.

Nápad na chov včel se zrodil v hlavě jednoho ze zaměstnanců novojičínské nemocnice před dvěma lety.

“Včelaření je mám koníčkem, dlouhodobě včelařím, už od dětství, a četl jsem někde, že včely chovají na pražském letišti, na radnici v Brně, tak mě napadlo, proč ne nemocnice,” uvedl Tomáš Staněk, včelař a vedoucí oddělení léčebné výživy Nemocnice Nový Jičín.

Myšlenka se zalíbil a Novojičínská nemocnice pořídila dvě včelstva.

“Z toho nám jedno uhynulo, loni jsme je opět rozšířili na dvě včelstva, ty jsme letos úspěšně vytočili. Loni jsme měli kolem dvaceti kilo z toho jednoho včelstva, teď odhadujeme, že z těch dvou bude tak padesát kilo,” popsal úrodu Tomáš Staněk.

“Nemocniční chov včel se setkává s pozitivními ohlasy jak ze strany pacientů, tak zaměstnanců a i to je jeden z důvodů, proč se nemocnice rozhodla chov rozšířit a v letošním roce jsme pořídili ještě jeden úl navíc. Takže v příštím roce by mohla být snůška ještě větší,” sdělilal Radka Miloševská, tisková mluvčí Nemocnice Nový Jičín.

Včelaři a nemocnici už se tedy podařilo získat všechna potřebná povolení, aby mohli med využívat také v kuchyni a ochutnali jej i pacienti. Těšit se tak mohou třeba na snídani na rohlík s medem a máslem.
Jakub Děkan & band + Kofe-In / dvojkoncert

14.08. 20:00
Nový Jičín, Zahrada restaurace Nové Slunce, Nový Jičín

Horká kaše/ Letní open –air show

15.08. 20:00
Nový Jičín, Amfiteátr Skalky, Nový Jičín

Novojičínské Od-dechovky - festival dechových hudeb Nový Jičín

16.08. 13:00
Nový Jičín, Zahrada restaurace Nové Slunce, Nový Jičín

HPF CleanCat s.r.o. - Mošnov
Mošnov
od 90 do 110 Kč/hod.

Detail

HPF CleanCat s.r.o. - Odry
Odry
od 88 do 88 Kč/hod.

Detail

STRABAG a.s. - okres NJ
Šenov u Nového Jičína
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků