Reklama

V NJ nemocnici stočili 50 kilogramů medu

Nemocnice Nový Jičín je jednou z mála institucí v republice, a zřejmě jediným zdravotnickým zařízením, které přímo ve svém areálu chová včely a sklízí med. V těchto dnech zde proběhlo historicky druhé medobraní. Podařilo se stočit 50 kilogramů medu, který ochutnají také pacienti.

Reklama

Nápad na chov včel se zrodil v hlavě jednoho ze zaměstnanců novojičínské nemocnice před dvěma lety.

“Včelaření je mám koníčkem, dlouhodobě včelařím, už od dětství, a četl jsem někde, že včely chovají na pražském letišti, na radnici v Brně, tak mě napadlo, proč ne nemocnice,” uvedl Tomáš Staněk, včelař a vedoucí oddělení léčebné výživy Nemocnice Nový Jičín.

Myšlenka se zalíbil a Novojičínská nemocnice pořídila dvě včelstva.

“Z toho nám jedno uhynulo, loni jsme je opět rozšířili na dvě včelstva, ty jsme letos úspěšně vytočili. Loni jsme měli kolem dvaceti kilo z toho jednoho včelstva, teď odhadujeme, že z těch dvou bude tak padesát kilo,” popsal úrodu Tomáš Staněk.

“Nemocniční chov včel se setkává s pozitivními ohlasy jak ze strany pacientů, tak zaměstnanců a i to je jeden z důvodů, proč se nemocnice rozhodla chov rozšířit a v letošním roce jsme pořídili ještě jeden úl navíc. Takže v příštím roce by mohla být snůška ještě větší,” sdělilal Radka Miloševská, tisková mluvčí Nemocnice Nový Jičín.

Včelaři a nemocnici už se tedy podařilo získat všechna potřebná povolení, aby mohli med využívat také v kuchyni a ochutnali jej i pacienti. Těšit se tak mohou třeba na snídani na rohlík s medem a máslem.
H R U Š K A , spol. s r.o.
Nový Jičín
od 100 Kč do 100 Kč

Detail

Pharm Invest s.r.o.
Nový Jičín
od 20 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

MORAVIA Stamping a.s.
Nový Jičín
od 20 000 Kč do 22 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu