Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Obrazy vtáhnou diváky do kraje Boženy Němcové

Galerie Stará pošta pořádá výstavu obrazů Petra Vlčka s názvem „Nahlédnutí do krajiny“. Autor pochází z Náchodska a prostřednictvím jeho kreseb se mají diváci možnost podívat také do Ratibořic - vesničky, která je spojena s Boženou Němcovou a její Babičkou.

Tóny mexické skladby v podání Lucie Zelenkové zahájily vernisáž obrazů Petra Vlčka - malíře, který se nikde neškolil, je samouk a čerpá ze svého talentu. Malování holduje od základní školy.

Petr Vlček, malíř

“V roce 1995 jsem se tomu začal více věnovat, začal jsem abstrakcí, vytvářel jsme asambláže. Potom přišla pauza, rodina, děti, takže jsem se nevěnoval malování, a zhruba před čtyřmi lety jsem začal znovu intenzivněji malovat, ale už ne abstrakce, ale krajinomalby,”

Výstava na Staré poště nabízí pohled na Vlčkovu ranou tvorbu, a také novější olejomalby - ženské akty a zmíněné krajiny. Jelikož stále žije na Náchodsku v České Skalici, v blízkosti Ratibořic, které proslavila Božena Němcová, tak i tyto motivy lze v jeho dílech nalézat.

Petr Vlček, malíř

“Jsou tam vzpomínky hlavně na dětství, kdy jsme chodili na zámek v Ratibořicích, kolem skleníků, pamatuji si ty procházky s rodiči, babičkou a dědou, a ty rozkvetlé růže,”

A také další z novějších obrazů odkazuje na autorova dětská léta.

Petr Vlček, malíř

”Na tomhle obraze je vidět Rudlův mlýn, je to z Ratibořic, dále je tu cesta k pomníčku babičky s dětmi a se psy a dále pokračujete na zámek,”

V dalších olejomalbách Petra Vlčka se nově objevují i vkomponováné osoby v pohybu a s tím na vernisáži korespondovala také ukázka amerického stepu v podání Šárky Hlavinkové.

Návštěvníci, kteří do galerie na tuto výstavu zavítají, si rozhodně nemohou nevšimnout výrazné dominance kontrastů barev.

Petr Vlček, malíř

“Snažil jsem se právě, aby ty barvy byly syté, aby dávaly teplo, aby na člověka působily příznivě, pozitovně a měl z nich dobrý pocit,”

Výstava “Nahlédnutí do krajiny” bude na Staré poště k vidění do 26. listopadu. Otevřena je od pondělí do pátku, od 9 do 11 hodin a odpoledne od půl třetí do pěti. 
BUTY / koncert

07.08. 20:00
Nový Jičín, Zahrada restaurace Nové Slunce, Nový Jičín

Jakub Děkan & band + Kofe-In / dvojkoncert

14.08. 20:00
Nový Jičín, Zahrada restaurace Nové Slunce, Nový Jičín

Horká kaše/ Letní open –air show

15.08. 20:00
Nový Jičín, Amfiteátr Skalky, Nový Jičín

STRABAG a.s. - okres NJ
Šenov u Nového Jičína
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků