“Evropa na hraně” v galerii Návštěvnického centra

Výstavní prostory Návštěvnického centra patří aktuálně snímkům z výběru prací 4 fotografů, sdružených ve Skupině 28. Výstava nese název "Evropa na hraně" a zachycuje obrazy z noční Paříže po teroristických útocích a nebo z protiuprchlické demonstrace v Brně.

Reklama

Fotografie jako obraz zachycující vnitřní naznačený příběh toho, co současná doba ve společnosti přináší. Taková je výstava “Evropa na hraně”.

David Mužík, kurátor výstavy

“Loni to téma uprchlíků rozdělilo tu společnost na takové dva poměrně nesmiřitelné tábory, a my se nesnažíme je hodnotit, my je jen dokumentujeme,”

Fotografie, které jsou v Návštěvnickém centru k vidění, vznikaly na srbsko-chorvatské hranici, v Marrakeši a v Paříži v noci, kdy proběhl útok na klub Bataclan.

David Mužík, kurátor výstavy

“Nejsou tam fotky přímo z útoku, ale je to takový subjektivní dokument Míši Hrubé, která až ne úplně chtěla, tak byla zrovna v tu dobu v Paříži,”

Čtvrtý ze souborů vystavených snímků vznikl loni v létě v Brně, kdy tam probíhala současně demonstrace odpůrců i příznivců uprchlické politiky.

Irena Vězdová, fotografka

“Já jsem fotografovala obě dvě strany, nicméně ty důraznější fotky byly z té strany odpůrců protiutečenské politiky. Tak snažím se zachycovat vždycky aktuální atmosféru momentálního sociálního cítění,”

Na snímcích Ireny Vězdové je tak nejvíce vidět strach z něčeho neznámého.

Irena Vězdová, fotografka

Skupina 28 vznikla před několika lety jako volné sdružení fotografů, lidí, kteří se na fotografii dívají podobným pohledem.

David Mužík, kurátor výstavy

“Zajímají nás spíš než to, co vidí běžné oko, to, co se skrývá pod povrchem. Snažíme se nějak dostat do projektů, které řešíme jako by víc do hloubky,”

Prezentace v prostorách Návštěvnického centra je vůbec prvním místem, kde jsou tyto snímky vystaveny. K vidění budou ale také například v sídle ombudsmana v Brně. 
Slezská pekárna JK s.r.o.
Nový Jičín
od 15 000 Kč do 18 000 Kč

Detail

Slezská pekárna JK s.r.o.
Nový Jičín
od 13 500 Kč do 18 000 Kč

Detail

Pharm Invest s.r.o.
Nový Jičín
od 20 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu