Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínský Domov Duha získal cenu kvality

Domov Duha v Novém Jičíně získal prestižní Cenu kvality v sociální péči. Na půdě Senátu převzala uznání ředitelka zařízení. Do domova navíc putovala také osobní Cena sympatie pro jednu z pracovnic. Vyhlašovatelem je časopis Ošetřovatelská péče a Rada kvality České republiky

Novojičínský Domov Duha získal ocenění v kategorii Poskytovatel pobytových sociálních služeb pro seniory. V této oblasti o ni usilovalo 113 zařízení.

“My jsme toto ocenění dostali za velkou pestrost individuálních aktivit u ležících uživatelů. Já sama vím, že tato práce je nejtěžší a pro nás je důležité zachovávat důstojnost, důstojný život,” uvedla Dana Jančálková, ředitelka Domova Duha Nový Jičín.

V Domově Duha pečují zhruba o 90 seniorů a osob se zdravotním postižením. Větší polovina z nich je nechodících. Vedoucí péče domova, Jana Tořová, získala navíc také osobní Cenu sympatie za zlepšování kvality života lidí, kteří zde žijí. Bylo to třeba i za nápad s mobilními zahrádkami.

“Aby měli možnost se zapojit do takovéto činnosti i uživatelé, kteří jsou na invalidních vozíčcích nebo trvale upoutaní na lůžku a nemohou se dostat ven do přirozeného prostředí,” vysvětlila Jana Tořová.

“To je rozmarýn, to je pažitka a to je tymián,” ukazuje úrodu mobilní zahrádky jedna z obyvatelek Domova Duha. “Ráda jsem mezi lidmi, protože doma jsem byla sama,” vyjadřuje svou spokojenost další z žen.

Cenu kvality zde berou jako velký závazek a už pracují na novém projektu - na konceptu bazální stimulace. Jednoduše řečeno o lidech, kteří sem přicházejí, zjišťují maximum informací, tak aby jejich život v novém prostředí co nejvíce připomínal dřívější domov.

Nahlásit chybu


K tématu
Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail