Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

DOPRAVNÍ REVUE: Kamiony ve Studénce, město vyhlíží řešení situace

V Dopravní revue jsme už vysílali o revitalizaci železniční tratě Studénka - Bílovec. Na jednom z přejezdů mají vzniknout závory. Město Studénka má ale ve správním řízení námitky, chce aby byla situace v místě řešena komplexně. Několik desítek metrů od místa totiž stojí i problémový přejezd, kde se v roce 2015 pendolino srazilo s kamionem.

Dopravní situace v jedné z částí Studénky. Po ulici R. Tomáška projíždí desítky nákladních aut denně. Tamní přejezd chrání stopka, v příštím roce by tady ale měla stát světelná signalizace a závory. Město jako účastník správního řízení proti tomuto řešení nic nemá, chce ale upozornit, že situace je dlouhodobě neudržitelná.

"Pokud my upravíme nebo dáme souhlas s tímto řešením, tak jsme fakticky bez argumentů. Mohou nám ty kamiony zůstat na věky. Lidi to obtěžuje, proto to naše stanovisko je takové. Není ultimativní, ale chceme nabudit všechny k tomu, že je potřeba řešit tuto záležitost, ale zásadně s vyloučením dopravy kamionů," vysvětluje starosta Studénky Lubomír Šobich (Studeňáci pro Studénku).

Nákladní auta by v budoucnu do kovárny měla jezdit přes areál bývalé Vagónky. Kromě nevyhnutelných potřeb by tedy neměla jezdit ani přes železniční přejezd na hlavní trati. Tady vznikne podjezd pro osobní auta, pěší a cyklisty. 

"Tady kdyby se nenabouralo pendolino, když to řeknu objektivně, tak my bychom stejně jako město ten problém s dopravou museli řešit. Máme i řadu stížností občanů. Pohyb kamionů je nebezpečný. Byli bychom v tom sami, ale situace nahrála tomu, že státní organizace spolupracují se samosprávou na společném řešení," dodává Šobich.

Práce na podjezdu by měly začít mezi roky 2019 a 2020. Bude také chvíli trvat, než vznikne nová cesta pro kamiony bývalou Vagónkou. V areálu je třeba s majitelem dořešit pozemky, bývalé vlečky a budovy.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy