Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zámek Kunín zve na stovky květů a četníky

Zámek Kunín pořádá závěrečnou a největší akci roku - Růže pro paní hraběnku. Návštěvníci mohou poprvé ve všech pokojích shlédnout aranžmá květin předního české floristy Slávka Rabušice. Letos je akce navíc obohacena o výstavu, která připomíná žáka zdejší zámecké školy a zakladatele četnictva v Čechách.

Více než 1 500 květů a z toho 700 růží zaplnilo v těchto dnech komnaty Zámku Kunín na Novojičínsku. Tato floristická výstava je největší na hradech a zámcích ČR v letošním roce.

“Je to především pocta ikoně zámku hraběnce Walburze, děláme růže už asi po patnácté, ty růže si našly své místo mezi lidmi a lidé se zámek rádi vracejí,” sdělil Jaroslav Zezulčík, kastelán Zámku Kunín.

Floristická aranžmá zapadají do období renesance, baroka až třeba po empír, a to stylově i použitými druhy květin.

“Obliba empíru byla purpurová a zlatá a ta aranžmá se aranžovala do takových pompézních homolí vysokých kytek, aby demonstrovala tu velikost impéria Napoleona Bonaparte,” popsal jedno ze svých děl Slávek Rabušic, florista.

Kromě květin je v jednom z pokojů k vidění také výstava o žákovi zdejší slavné hraběnky Marie Walburgy. Jedná se o zakladatele četnictva v Čechách Josefa barona von Kronenberg.

“Tuto akci vnímám jako velice zajímavý počin. Už ten podtitul “Zámecký nezbeda” a on se z něj vyklubal generál četnictva,” podotkl na vernisáži Michal Dlouhý, duchovní otec seriálu Četnické humoresky.

Obě výstavy doplní zajímavý program i během víkendu, připraveny jsou módní přehlídky a divadlo.

Výstava květin potrvá na zámku do 8. října. Lidé sem ale mohou přicházet až do 29. října, kdy se brány zámku definitivně uzavřou a sezona skončí.

Nahlásit chybu


K tématu
VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

ASB SQUASH s.r.o. - Nový Jičín a stavby prováděné společností
Nový Jičín
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail