Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dva víkendové požáry na Novojičínsku

Dva požáry v průběhu jednoho víkendu na Novojičínsku zaměstnaly profesionální i dobrovolné hasiče. V prvním případě ve Straníku byl menšího rozsahu, při druhém byla požárem bohužel úplně zničena střecha rodinného domu v Mankovicích, škoda přesáhla 1 milion korun.

"Požár v kotelně rodinného domu v Straníku na Novojičínsku dokládá, jak i požár menšího rozsahu může být nebezpečný svým průběhem a následky. V důsledku silného zakouření musela být jedna postižená osoba bydlící v domě zachráněna přes okno v přízemí. Z důvodu vážného poškození rozvodů inženýrských sítí se dům stal neobyvatelným pro jeho obyvatele, pro které muselo být zajištěno nouzové ubytování. Nouzové volání ohlašující požár v kotelně rodinného domu přijalo operační a informační středisko HZS Moravskoslezského kraje v soboru 11. listopadu 2017 v 15:40 hodin. Na místo požáru do Nového Jičína, městské části Straník, bylo krátce na to vysláno 5 hasičských jednotek z blízkého okolí. Jedna jednotka HZS Moravskoslezského kraje z Nového Jičína a čtyři jednotky dobrovolných hasičů ze Straníku, Hodslavic, Štramberka a Mořkova. Po příjezdu hasičů na místo události byl rodinný dům silně zakouřený, avšak jeho obyvatelé byli již před domem mimo ohrožení. Ještě před příjezdem hasičů se, i za pomoci sousedů, podařilo ze zakouřeného domu zachránit jednu postiženou osobu přes okno v přízemí. Požár v kotelně rodinného domu hasiči uhasili pomocí dvou hasících proudů, pomocí přetlakového ventilátoru odvětrali celý dům a pomáhali majitelům domu vystěhovávat věci. Požár se podařilo likvidovat v 17:00 hodin. V důsledku vážného poškození rozvodů vody, elektrického proudu a kanalizace se ale v aktuálním počasí stal dům pro jeho obyvatele dále neobyvatelným. Hasiči proto ve spolupráci se zástupci města Nový Jičín museli pro jeho tři obyvatele zajistit nouzové ubytování. Požár dřeva v kotelně byl způsoben nedbalostí při zatápění v peci. Škoda způsobená požárem byla předběžně stanovena na 50 tisíc korun," uvádí v tiskové zprávě hasičů Marek Gašparín, zastupující tiskový mluvčí HZS Moravskoslezského kraje.

Druhý požár byl daleko vážnější. Tentokrát byla požárem úplně zničena střecha rodinného domu v Mankovicích, škoda přesáhla 1 milion korun. "Operační a informační středisko HZ Moravskoslezského kraje přijalo tísňový hovor ohlašující požár střechy v neděli 12. listopadu 2017 v 15:16 hodin. Požár střechy byl viditelný ze širokého okolí a na jeho likvidaci se podílelo 8 hasičských jednotek. Jedna jednotka HZS Moravskoslezského kraje z Nového Jičína a sedm jednotek dobrovolných hasičů z okolních obcí. Po příjezdu hasičů byla již zasažena požárem celá střecha. Hasičům se již v 15:42 podařilo požár lokalizovat a zabránit tak jeho rozšíření do dalších prostor rodinného domu. Hasiči následně rozebírali stropní konstrukce, vyklízeli půdní prostory a dohašovali ohniska požáru. Aktuálně, v 18:00 hodin, hasiči dokončují rozebírání konstrukcí a dohašování ohnisek požáru. V průběhu celé noci budou na místě zajišťovat dohled dvě jednotky dobrovolných hasičů. Požár zapříčinila špatná konstrukce stropu, ve kterém dřevěný stropní trám zasahoval do komínového tělesa. Škoda způsobená požárem bude vyčíslena v následujících dnech, ale je zřejmé, že přesáhne jeden milion korun. Při požáru nedošlo k žádnému zranění nebo usmrcení osob," uvádí k tomuto případu Marek Gašparín.

Nahlásit chybu


K tématu
Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail