Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hlasovací lístky už mají lidé ve schránkách

V těchto dnech už musí mít lidé ve schránkách obálky s hlasovacími lístky pro prezidentské volby. Do všech měst a obcí České republiky bylo distribuováno 10 a půl milionu sad. Přímo v Moravskoslezském kraji je registrován bezmála jeden milion voličů.

Do poštovních schránek mají lidé dle zákona dostat obálky s hlasovacími lístky minimálně 3 dny před konáním voleb. Dnes už je tedy všichni voliči musí mít.

“Poslední hlasovací lístky jsme distribuovali minulý týden ve čtvrtek. Všechno bylo předáno české poště a jak mám informace České pošty, vše se podařilo doručit,” informovala Zdenka Pechová, vedoucí Odboru správních činností MěÚ Nový Jičín.

Pokud by přesto někdo hlasovací lístky neobdržel, dostatečné množství jich bude k dispozici přímo ve volebních místnostech.

“Ano, všechno bylo v pořádku,” potvrdila nález hlasovacích lístků ve schránce starší žena. “Také máme volební lístky,” přidal se její doprovod. “Dostali jsme je včas už myslím minulý týden ve středu,” reagovala další žena.

V Novém Jičíně obsahují obálky 9 lístků se jménem kandidáta a informace o způsobu hlasování. Není v nich vloženo oznámení o době a místě konání voleb, což není ze zákona povinné.

Dnes v 16 hodin skončila možnost pro zájemce vyřídit si voličský průkaz zejména tedy pro první kolo prezidentské volby. Jak je vidět za mnou, chodba městského úřadu už je prázdná.

“V případě konání druhého kola voleb mají voliči možnost znovu požádat,” dodala vedoucí odboru správních činností.

Do 19. ledna písemně s ověřeným podpisem, a opět do středy 24. ledna osobně na úřadech.

Druhé prezidentské volby v České republice začínají 12. ledna ve 14 hodin. V těch prvních před pěti lety byla volební účast v Moravskoslezském kraji v 1. kole v něco přes 56 procent.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy