Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Krizový plán zásahu na I/48 mají všichni záchranáři

V úseku opravované silnice mezi Rybím na Novojičínsku a Rychalticemi na Frýdecko-místecku je řada omezení, která komplikují také příjezd a průjezd záchranných složek. V případě větší dopravní kolize mají policisté, zdravotníci i hasiči připraven krizový plán.

Na stavbě dálnice D 48 je provoz sveden do dvou protisměrných jízdních pruhů, které jsou odděleny dvojitou žlutou čárou. V místě je rychlost snížena až na 30 kilometrů v hodině.

“Za posledních 24 dní tam došlo ke čtyřem dopravním nehodám, kdy jedna byla docela vážná a vznikla proto, že řidič absolutně nerespektoval veškeré dopravní značení, předjížděl v úseku s dvojitou žlutou čárou v zákazu předjíždění a došlo ke střetu čtyř vozidel,” uvedl Jaromír Stecula, vedoucí Dopravního inspektorátu Nový Jičín.

V případě dopravní nehody má policie připravena podrobná opatření, jak ji co nejrychleji vyšetřit, aby byl provoz co nejméně omezen. Speciální plán přijaly také další složky záchranného integrovaného systému.

“Po dobu přestavby této komunikace budou operačním a informačním střediskem vysílány do místa dopravní nehody jednotky z více směrů tak,aby se maximálně zkrátily dojezdové časy,” informoval Petr Adamus, ředitel ÚO HZS Nový Jičín.

“Budeme respektovat a řídit se pokyny policie dle aktuální dopravní situace. V případě, že to bude možné a budou dobré letové podmínky, tak bude aktivována letecká záchranná služba a v místě zasáhne náš vrtulník,” sdělil Lukáš Humpl, tiskový mluvčí ZZS MS kraje.

Nicméně rekonstrukce silnice komplikuje práci zdravotníků každodenně, prodlužuje dojezd zejména do Libhoště a Příboru. Vyrážejí tam proto posádky ze Studénky a Kopřivnice.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy