Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stará pošta vystavuje postřehy absolventů

Galerie Stará pošta představuje výstavu fotografií, na které se podílí jedenáct autorů. Jedná se absolventy kurzu fotografování pořádaného městským kulturním střediskem. Prezentace jejich prací nese název Postřehy.

Únorovou výstavu na Staré poště tvoří jedenáct naprosto různorodých skupin snímků. Pořídilo je jedenáct absolventů kurzu fotografování pro začátečníky, který pořádalo městské kulturní středisko.

“Zájemci, kteří měli vlastní fotoaparáty od kompaktů až po zrcadlovky, ale většinou fotili na automatické režimy, protože neznali, jak funguje expoziční trojúhelník, jak nastavovat ručně. Takže jsme se seznámili s těmi základy, což je expoziční trojúhelník, tedy citlivost, čas a clona,” uvedl

Aleš Holiš, lektor kurzu fotografování.

Účastníci kurzu nefotili společně ani se nezaměřovali na konkrétní témata. Do kurzu přinášeli ke zhodnocení své individuální práce.

“Na těch lekcích jsme to vždycky promítali přes projektor na tabuli a konzultovali jsme, kde jsou chyby nebo jak se měl fotograf postavit,” popsal průběh kurzu lektor.

“Mě fotografování baví. Každá fotografie je postřeh a jelikož se mi nabízela ta možnost zdokonalit se, tak jsem se přihlásil do toho kurzu,” sdělil Martin Ohnheiser, absolvent kurzu fotografování.

Lekce byly zaměřeny především na kompozici a práci se světlem.

Aleš Holiš, lektor kurzu fotografování - live

Asi jako nejčastější objekt svého zájmu si fotografové vybrali zvířata a krajinu.

“Mě se na focení přírody líbí to, že je to jeden okamžik. Ta fotografie pak mluví za vše, jak bylo, jak se člověk cítil,” míní Martin Ohnheiser.

Na výstavě jsou ale také k vidění snímky dětí a třeba i postřehy z koncertu.

“Tak u té první fotky bylo velice zajímavé světlo v daný okamžik, takže jsem neváhal a fotil jsem. Ta silueta vcelku vyšla. Je to z koncertu kapely Tatabojs,” popsal svůj snímek Pavel Konvičný, absolvent kurzu fotografování.

Absolventi kurzu projevili zájem pokračovat dále, a tak městské kulturní středisko připravuje 10 lekcí i na jaro. To už ale fotografové společně vyrazí i do terénu. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy