Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín ladil s okolními obcemi sociální služby

Novojičínská radnice řeší nový komunitní plán v oblasti sociálních služeb. Z tohoto důvodu iniciovala setkání se zástupci obcí, které má ve správním obvodu obce s rozšířenou působností. Společně se mají dohodnout zejména na financování těchto služeb.

Výdaje Nového Jičína do sociální oblasti se pohybují kolem 10 milionu korun ročně. Radnice proto v rámci přípravy nového komunitního plánu na léta 2019 až 2024 iniciovala diskuzi se zástupci okolních 15 obcí na téma sociální služby, jejich fungování a financování.

“Stávající komunitní plán je o tom, že řeší potřeby území města, nový komunitní plán by měl řešit potřeby správního celku a nejen potřeby, ale i financování,” uvedla Daniela Susíková, odbor sociálních věcí, MěÚ Nový Jičín.

Zástupci obcí získali základní přehled o tom, kolik jejich občanů čerpalo sociální služby zaštiťované Novým Jičínem. Z Rybí to bylo 19 lidí.

”V obci určitě takové služby zřizovat nebudeme, protože je to nákladné finančně i personálně a chceme právě jít do spolupráce s Nový Jičínem,” vyjádřila se Marie Janečková (KDU-ČSL), starostka Rybí.

Naproti tomu například ve Starém Jičíně otevřeli nedávno vlastní dům s pečovatelskou službou s kapacitou 15 osob.

“Převážně senioři, ale také tělesně postižení i mladiství, kteří mají nějaký zdravotní problém. Takže i pro tuto skupinu je tahle služba využívána,” sdělil Miroslav Klimpar (KDU-ČSL, BEZ PP), místostarosta Starého Jičína.

“Ne všude to takto funguje v našem kraji, aby trojková obec pozvala své jedničky pod sebou,a by se účastnily takových to akcí. Díky tomu se právě na Novojičínsku plánování těchto služeb dobře daří,” podotkl Jiří Navrátil (KDU-ČSL), náměstek hejtmana MS kraje pro sociální oblast.

Na zajištění sociálních služeb pro letošní rok získal Moravskoslezský kraj ze státní pokladny 1,8 miliardy korun, zhruba 100 milionů dofinancuje ze svého rozpočtu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy