Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Příměstské tábory nahrazují “babičku na hlídání”

Středisko volného času Fokus v Novém Jičíně připravilo na léto dvacítku táborů. Oblíbené jsou příměstské turnusy, kdy děti chodí spát domů a přesto mají spoustu tábornických zážitků.

Během prázdnin zabaví novojičínské Středisko volného času Fokus několik stovek dětí. Připravilo pro ně 6 pobytových a 14 příměstských táborů. Právě ty, bez spaní mimo domov, jsou oblíbené u těch nejmenších.

“Je plno dětí, které se bojí někde přespávat mimo rodinu, a také tu máme děti, které chodí celé léto, protože rodiče nemají, kdo by děti hlídal. Takže vlastně suplujeme babičky, tetičky a školní družiny,” uvedla Radka Hrubá, SVČ Fokus Nový Jičín.

První týden příměstského tábora byl zaměřen na rope skipping, tedy skákání přes švihadla. Sportování doplnila třeba návštěva muze nebo knihovny. Druhý turnus s názvem Letní fičák nabídl mix pohybových a tvořivých aktivit.

“Moc se mi tu líbí, mám tu hodně kamarádek,” řekla jedna z účastnic tábora. “Super jsou ty hry a že jsme byli na bazéně,” přidal se vedle stojící chlapec.

“Na příměstský tábor dětem stačí přezůvky, láhev na pití, pohodlné oblečení no a mobil je naprosto zbytečný,” pousmála se Dana Dokládalová, SVČ Fokus Nový Jičín.

Tábory, ať už pobytové nebo příměstské, nabízí zdejším dětem také třeba soukromá rodinná centra nebo skauti.
ROMOTOP spol. s r. o. Odry, Tošovice
Odry
od 25 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

CENTR GROUP-ELMONT s.r.o. - pracoviště Nový Jičín
Nový Jičín
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

ROMOTOP spol. s r. o. Odry, Tošovice
Odry
od 25 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků