Do měst dorazily hlasovací lístky, příprava voleb vrcholí

Příprava na volby do obecních zastupitelstev vrcholí. Distributoři rozvážejí do měst balíky s hlasovacími lístky. K dispozici už je mají ve skladu v Novém Jičíně. Brzy poputují do schránek k voličům.

Hlasovací lístky pro zhruba 19 500 novojičínských voličů putují do skladu. Za pár dnů je brigádníci vloží spolu s pokyny do obálek a distribuční firma je roznese do domácností.

“Příprava voleb probíhá dva až tři měsíce před samotným konáním. Je potřeba, aby se zajistily místnosti. Soukromé subjekty a školy aby nám ty prostory uvolnily, aby odpovídaly těm standardům, které jsou na volby kladeny,” uvedl Stanislav Palacký, vedoucí organizačně technického zabezpečení voleb v NJ.

Volební místnosti pak začnou organizátoři připravovat v pondělí 1. října. Termín voleb je 5. a 6. října.

“Myslím si, že to je každého povinnost, jít k volbám,” vyjádřila se starší žena. “Určitě chodím, je to o tom, že člověk chce vědět,” přidala se mladší maminka. “Budu volit ty lidi, co znám a vím, jací jsou,” reagovala další žena.

“Hlasovací lístky pro volby do obecních zastupitelstev mají podobu jednoho velkého listu, na kterém jsou všechny kandidátky. V Novém Jičíně je 9 volebních stran,” ukázal Stanislav Palacký.

Lidé budou moci volit třemi způsoby. Zakřížkovat mohou jednu stranu nebo jednotlivé kandidáty průřezově z různých subjektů a nebo kombinací označení strany i preferencí osobností.
PAPUČOVÝ DEN / vtipná kampaň na podporu Hospicu Ondrášek

07.10. 7:00 - 19.09. 4:35
Nový Jičín, Vaše kancelář nebo pracoviště

AVIDUZ, spol. s r.o.
Nový Jičín
od 15 000 Kč

Detail

Lajnveber s.r.o.
Nový Jičín
od 17 000 Kč do 28 000 Kč

Detail

4Lide s.r.o.
Nový Jičín
od 16 280 Kč do 16 500 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků