Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do měst dorazily hlasovací lístky, příprava voleb vrcholí

Příprava na volby do obecních zastupitelstev vrcholí. Distributoři rozvážejí do měst balíky s hlasovacími lístky. K dispozici už je mají ve skladu v Novém Jičíně. Brzy poputují do schránek k voličům.

Hlasovací lístky pro zhruba 19 500 novojičínských voličů putují do skladu. Za pár dnů je brigádníci vloží spolu s pokyny do obálek a distribuční firma je roznese do domácností.

“Příprava voleb probíhá dva až tři měsíce před samotným konáním. Je potřeba, aby se zajistily místnosti. Soukromé subjekty a školy aby nám ty prostory uvolnily, aby odpovídaly těm standardům, které jsou na volby kladeny,” uvedl Stanislav Palacký, vedoucí organizačně technického zabezpečení voleb v NJ.

Volební místnosti pak začnou organizátoři připravovat v pondělí 1. října. Termín voleb je 5. a 6. října.

“Myslím si, že to je každého povinnost, jít k volbám,” vyjádřila se starší žena. “Určitě chodím, je to o tom, že člověk chce vědět,” přidala se mladší maminka. “Budu volit ty lidi, co znám a vím, jací jsou,” reagovala další žena.

“Hlasovací lístky pro volby do obecních zastupitelstev mají podobu jednoho velkého listu, na kterém jsou všechny kandidátky. V Novém Jičíně je 9 volebních stran,” ukázal Stanislav Palacký.

Lidé budou moci volit třemi způsoby. Zakřížkovat mohou jednu stranu nebo jednotlivé kandidáty průřezově z různých subjektů a nebo kombinací označení strany i preferencí osobností.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy