Volby v Novém Jičíně vyhrála těsně ČSSD

Sto procent hlasů bylo v Novém Jičíně sečteno až po půl deváté večer. Těsný boj spolu sváděli ČSSD, Hnutí ANO a Strana zelených, která šla do voleb s podporou TOP 09, SNK-ED a STAN.

V konečném součtu nakonec vítězství obhájila sociální demokracie. Získala něco málo přes 20 procent hlasů, což je ale o zhruba 10 procent méně, než před čtyřmi lety.  V závěsu za ní skončilo hnutí ANO. Důvěru mu dalo necelých 20 procent voličů.

“Víme, jak na tom celorepublikově sociální demokracie je, o to je tento výsledek kolem dvaceti procent obrovsky cenný,” uvedl Jaroslav Dvořák, lídr ČSSD.  

“Hlavně jsme rádi, že v těch okrscích, ve kterých jsme si mysleli, že neuspějeme, tak tak jsme na prvním místě,” sdělil Stanislav Kopecký, lídr ANO 2011.  

 Výrazně si v Novém Jičíně polepšila Strana zelených, která před čtyři lety překročila 9 procent. Teď přesvědčila dvojnásobný počet voličů.

“My jsme samozřejmě spokojeni s výsledkem, podstatné pro nás je, abychom mohli realizovat náš program, takže teď bude ještě záležet na dalších jednáních, zd ak tomu dojde nebo ne,” reagoval Ondřej Syrovátka, lídr SZ s podporou TOP 09, SNK-ED a STAN.  

Z devíti politických subjektů, které v Novém Jičíně kandidovaly, bude mít v zastupitelstvu své členy osm z nich. Co se týče účasti na volbách, zájem o komunální politiku projevilo téměř 39 procent voličů.
Eduard Michna
Nový Jičín
od 13 350 Kč

Detail

ESSAT CZ, s.r.o.
Nový Jičín
od 87 Kč

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o.
Nový Jičín
od 16 400 Kč do 17 500 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků