Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Volby v Novém Jičíně vyhrála těsně ČSSD

Sto procent hlasů bylo v Novém Jičíně sečteno až po půl deváté večer. Těsný boj spolu sváděli ČSSD, Hnutí ANO a Strana zelených, která šla do voleb s podporou TOP 09, SNK-ED a STAN.

V konečném součtu nakonec vítězství obhájila sociální demokracie. Získala něco málo přes 20 procent hlasů, což je ale o zhruba 10 procent méně, než před čtyřmi lety.  V závěsu za ní skončilo hnutí ANO. Důvěru mu dalo necelých 20 procent voličů.

“Víme, jak na tom celorepublikově sociální demokracie je, o to je tento výsledek kolem dvaceti procent obrovsky cenný,” uvedl Jaroslav Dvořák, lídr ČSSD.  

“Hlavně jsme rádi, že v těch okrscích, ve kterých jsme si mysleli, že neuspějeme, tak tak jsme na prvním místě,” sdělil Stanislav Kopecký, lídr ANO 2011.  

 Výrazně si v Novém Jičíně polepšila Strana zelených, která před čtyři lety překročila 9 procent. Teď přesvědčila dvojnásobný počet voličů.

“My jsme samozřejmě spokojeni s výsledkem, podstatné pro nás je, abychom mohli realizovat náš program, takže teď bude ještě záležet na dalších jednáních, zd ak tomu dojde nebo ne,” reagoval Ondřej Syrovátka, lídr SZ s podporou TOP 09, SNK-ED a STAN.  

Z devíti politických subjektů, které v Novém Jičíně kandidovaly, bude mít v zastupitelstvu své členy osm z nich. Co se týče účasti na volbách, zájem o komunální politiku projevilo téměř 39 procent voličů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy