Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Turnaj v Novém Jičíně zocelil mladé zápasníky

Novojičínský oddíl zápasu připravil turnaj pro nejmladší závodníky. Své síly změřili sportovci z velké části Moravy. Pro některé to bylo poprvé, kdy se svému soupeři postavili čelem v ostrém souboji.

Šestiletý Samuel Polášek v modrém dresu, závodník novojičínského oddílu zápasu, a proti němu sedmiletý Kryštof Václavec z Lokomotivy Krnov. Tito malí sportovci si na žíněnkách v Novém Jičíně vyzkoušeli vypjatou atmosféru oficiálního závodu. Tady jsou jejich první pozápasové dojmy.  

“Byl to těžký soupeř, pořád dával záhlaváky,” sdělil Samuel Polášek, Oddíl zápasu Nový Jičín.  

“Pan trenér mi pořád říkal, ať se dostanu za něj a mi se to pořád nedařilo,” vyjádřil se Kryštof Václavec, TJ Lokomotiva Krnov

“My tady dnes máme náborový turnaj v zápase ve volném stylu. Zápasí se v kategoriích přípravek a je to vlastně i pro nováčky, kteří přišli do oddílů, aby si to na závodech vyzkoušeli a viděli, co je čeká,” uvedl Kamil Škarka, Oddíl zápasu Nový Jičín.  

Už i ti nejmenší zápasníci musí prokázat vnitřní odolnost, umět přijmout prohru, respektovat rozhodčího, soupeře i jeho trenéra.

“Všechno závisí i na psychice toho daného kluka, kdy my hodnotíme, jestli je schopen se na závody postavit nebo není,” dodal trenér novojičínského oddílu Kamil Škara.

Domácí oddíl zařadil do tohoto turnaje tři své nováčky. Další přijeli z různých míst

Moravskoslezského, Olomouckého a Zlínského kraje.

Nahlásit chybu