Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Fokus připravil výtvarné dílny pro kreativce

Středisko volného času Fokus připravilo v předvánočním čase pro veřejnost dvě výtvarné dílny. Lidé si mohli vyzkoušet zdobení baněk a vytvořit dekorace z drátků.

Výtvarné dílny ve Fokusu byly určeny všem lidem, kteří jsou kreativní a rádi si vytvoří originální dekoraci. V jedné místnosti si zájemci mohli ozdobit baňku, jednoduše pomocí lepidla a nanášení třpytek.

”Teď musíme chvíli čekat až to zaschne, asi tak deset minut... Je to můj koníček. Začali jsme to dělat pro naše děti a protože se to líbilo i jiným dětem, začali jsme to dělat i takto na akcích,” pousmál se Jaroslav Bureš, dekoratér baněk.

Do další klubovny si zejména maminky s dětmi přicházely vyrobit z drátků další ozdobu, třeba také vánoční.

“Přišla jsem s oběma dcerami s Helenkou a s Kristýnkou a těšíme se, že si vytvoříme něco vánočního,” sdělila Petra Mičková, účastnice výtvarné dílny.

“Chtěla bych si vyrobit to srdíčko, co je jako věšáček,” prozradila dcera Helena.

Tyto tvořivé dílny byly první předvánoční akcí, kterých je celý prosincový program Fokusu doslova nabitý.

“Máme předvánoční frmol. V pondělí se to tu celé promění ve velkou výstavu, ve středu nás čeká Den s Mikulášem na náměstí,” uvedla Dana Dokládalová, SVČ Fokus Nový Jičín.

Zmíněná výstava vánoční keramiky ve vestibulu potrvá do 21. prosince. Kromě toho připravují Fokusáci dvě vánoční besídky pro seniory v Domově Duha a také soutěž O nejlepší vánoční cukroví.

“Přihlašují se takřka všichni, děti, maminky, babičky. Do soutěže přihlásí své kousky, z každého druhu pět, a odborná porota si potom smlsne,” podotkla Dana Dokládalová, SVČ Fokus Nový Jičín.

Tradiční akcí střediska volného času je také Běh o vánoční kapra, který se koná na náměstí 21. prosince a je určen dětem i dospělým.

A Fokus na prosinec připravil i další sportovní aktivity, byl to Mikulášský turnaj ve stolním tenise, 14. prosince se mohou lidé od 15 let utkat ve Vánočním silovém trojboji a poslední akcí letošního roku bude 29.12. turnaj v discgolfu.   

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyCentrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s. - Nový Jičín, Kopřivnice a okolí
Nový Jičín
od 23 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

VKUS-BUSTAN s.r.o.- Nový Jičín
Nový Jičín
od 8 640 do 16 200 Kč/měsíc

Detail

MAKOVEC a.s. - Nový Jičín
Nový Jičín
od 26 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail