Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rozpočet města na rok 2019

Zastupitelé města přijali rozpočet na rok 2019. Hlasovala pro něj koalice i opozice. Sestaven je jako schodkový, nicméně rozdíl mezi příjmy a výdaji pokryjí zdroje na účtech města.

Schválený rozpočet Nového Jičína na příští rok počítá v příjmech s částkou 626 milionů korun, naplánované výdaje jsou vyšší, 726 milionů.

“Rozdíl je kryt vlastními zdroji z letošního roku ve výši 100 milionů, přičemž město Nový Jičín v této chvíli nemá žádný dluh, nečerpá žádný úvěr,” uvedl Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína.

“Snažíme se, aby ty rozjeté akce byly dokončeny. Neuvažujeme pro příští rok o žádném úvěru. Samozřejmě, když bude možnost nějaké výhodné investice pro město, tak do ni půjdeme,” podotkl Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína.

V původním návrhu rozpočtu, který zpracovalo ještě bývalé vedení radnice, provedli jeho nástupci škrty v objemu zhruba 60 milionů korun.

“Částečně se ty priority shodují s bývalým vedením. Určitě jsme nešli tou cestou, abychom redukovali škrtali projekty jenom proto, že je připravilo minulé vedení. Takže pokračuje revitalizace bývalého letního kina, pokračuje se v rekonstrukci přístavby Hotelu Praha na kulturní dům, pokračuje se ve výstavbě psího útulku,” reagoval Václav Dobrozemský.

Na stavebně historický průzkum a likvidaci dřevomorky v Hückelových vilách je v rozpočtu rezervováno 7 milionů korun. Mezi nové nejvýraznější investiční akce patří oprava městského bytového domu na Revoluční ulici za 17,2 milionu. Zhruba 20 milionů poputuje do oblasti tepelného hospodářství, zejména rekonstrukce kotelen.

“Z těch nových nebo respektive ještě nerealizovaných projektů asi stojí za zmínku rekonstrukce okolí Čerťáku, konkrétně pláže a bufetu, tak aby bylo vše hotovo do roku 2020, kdy doufáme bude nádrž napuštěna. Dále bych zmínil další rozvoj cyklostezky na Hodslavice. S tím souvisí výkup pozemků bývalého horního vlakového nádraží, kam by se mohla protáhnout, a také její rozšíření v Bludovicích tak, aby byla přístupna i chodcům,” doplnil Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína.

“Co se týče dopravy, jednáme o zprůjezdnění ulice Jeremenkova. V roce 2019 půjde o přípravu projektu, v roce 2020 bychom se měli podílet na zprůjezdnění této ulice,” sdělil starosta města.

V řešení je také kruhový objezd u Čedoku. Nové vedení města ale nesouhlasí s dosud plánovanou tzv. lepenou křižovatkou a nechá připravit verzi standardního provedení, které i lépe zapadne do historického jádra města.

Rozpočet také počítá s vyšším dotacemi neziskovým sportovním, kulturním, sociálním a volnočasovým organizacím. Dohromady dostanou 26,3 milionů, tedy o 5 milionů korun více než letos.

Nahlásit chybu
Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail