Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Výstupy na Svinec uspěly v participativním rozpočtu

Novojičínský spolek “Zážitky v pohybu” spustil projekt Na Svinec. Jeho podstatou je přátelské soutěžení v počtu výstupů na stejnojmenný kopec. Akce vzešla z participativního rozpočtu města.

Participativní rozpočet zavedla novojičínská radnice letos poprvé. Vyčlenila na něj 200 tisíc korun a lidé mohli přicházet s vlastními nápady, co by si ve městě přáli zrealizovat. Ze čtyř vizí se prosadily dvě.  

“V tom hlasování uspěly jednak projekt Na Svinec a projekt Hřiště pro malé i velké sviště. Ten druhý projekt se týká dětského hřiště vedle Educy a Základní škola Galaxie, které bude také přístupné veřejnosti,” uvedl Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína.

Zatímco herní prvky se ještě dokončují, projekt na Svinec už je připraven.

“Hlavní myšlenkou projektu je motivovat lidi k tomu, aby se pohybovali v přírodě a tím přispěli ke svému zdraví a spokojenosti,” sdělil Jiří Klein, iniciátor projektu, spolek Zážitky v pohybu.

Podstatou nápadu je celoroční přátelské soutěžení v počtu výstupů na kopec Svinec. Měří se elektronicky. Jedna čtečka otisků prstů je umístěna na kopci na budově chaty.

Druhá kontrolní čtečka je na náměstí na domě Návštěvnického centra. Podrobné informace o pravidlech výstupů najdou příznivci na www.nasvinec.cz.

Kromě hlavní dlouhodobé soutěže, která začíná 1. ledna 2019, slibují iniciátoři projektu také další výzvy například čtyřiadvacetihodinové výstupy.

Nahlásit chybu


K tématu
Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail