Reklama

Výstupy na Svinec uspěly v participativním rozpočtu

Novojičínský spolek “Zážitky v pohybu” spustil projekt Na Svinec. Jeho podstatou je přátelské soutěžení v počtu výstupů na stejnojmenný kopec. Akce vzešla z participativního rozpočtu města.

Stáhnout video
Reklama

Participativní rozpočet zavedla novojičínská radnice letos poprvé. Vyčlenila na něj 200 tisíc korun a lidé mohli přicházet s vlastními nápady, co by si ve městě přáli zrealizovat. Ze čtyř vizí se prosadily dvě.  

“V tom hlasování uspěly jednak projekt Na Svinec a projekt Hřiště pro malé i velké sviště. Ten druhý projekt se týká dětského hřiště vedle Educy a Základní škola Galaxie, které bude také přístupné veřejnosti,” uvedl Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína.

Zatímco herní prvky se ještě dokončují, projekt na Svinec už je připraven.

“Hlavní myšlenkou projektu je motivovat lidi k tomu, aby se pohybovali v přírodě a tím přispěli ke svému zdraví a spokojenosti,” sdělil Jiří Klein, iniciátor projektu, spolek Zážitky v pohybu.

Podstatou nápadu je celoroční přátelské soutěžení v počtu výstupů na kopec Svinec. Měří se elektronicky. Jedna čtečka otisků prstů je umístěna na kopci na budově chaty.

Druhá kontrolní čtečka je na náměstí na domě Návštěvnického centra. Podrobné informace o pravidlech výstupů najdou příznivci na www.nasvinec.cz.

Kromě hlavní dlouhodobé soutěže, která začíná 1. ledna 2019, slibují iniciátoři projektu také další výzvy například čtyřiadvacetihodinové výstupy.

ReklamaJednota, spotřební družstvo v Hodoníně
Nový Jičín
od 13 000 Kč

Detail

Jednota, spotřební družstvo v Hodoníně
Nový Jičín
od 13 000 Kč

Detail

Hotel Mc Limon s.r.o.
Nový Jičín
od 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Skrytá hrozba v autě

Více PR článků
Zavřít reklamu