Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín dává lidem k dispozici dvě stě tisíc

Nový Jičín, po vzoru dalších měst v kraji, také zavedl tzv. participativní rozpočet. Lidé teď mohou podruhé navrhovat vlastní projekty, které by jim zkvalitnily život ve městě

Novojičínská radnice do tzv. participativního rozpočtu vložila stejnou částku jako loni, tedy 200 tisíc korun.  Lidé tak mají opět šanci předložit vlastní nápad, jak by si město přáli oživit.

“Může jít o nějaké menší úpravy veřejného prostranství, dětských hřišť, může to být i výsadba zeleně, ale věřím tomu, že lidé vymyslí i nějaké své věci, které nás ani nenapadají,” uvedl Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína.

Částku pro letošní rok město nijak nezvýšilo, nápady lidí nemají mít ambice velkých projektů. Ty má za úkol realizovat samotné město. Oproti loňské první výzvě ale radnice zjednodušila podmínky.

“Už není potřeba sehnat podpis 50 podporovatelů, ale pouze dvaceti. Realizace není nutná do konce roku 2019, ale je možné ji protáhnout až do března roku 2020,” sdělil Ondřej Syrovátka.

“V podstatě není tam ani ta podmínka, že musí mít trvalé bydliště v Novém Jičíně. Vycházíme z toho, že ten návrh podá někdo, kdo se tady pohybuje, žije tady, pracuje. Zároveň je tam podmínka, že musí být starší patnácti let,” přidala další údaje Lucie Hrdličková, koordinátorka Zdravého města Nový Jičín.  

O vítězných projektech rozhodnou hlasováním lidé, a to v dubnu na Veřejném fóru  a elektronicky na webu města. V loňském roce se nejvíce líbil návrh Dětského hřiště pro malé i velké sviště, druhou podpořenou myšlenkou byl sportovní projekt Na Svinec.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyMAKOVEC a.s. - Nový Jičín
Nový Jičín
od 23 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s. - Nový Jičín, Kopřivnice a okolí
Nový Jičín
od 23 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

MAKOVEC a.s. - Nový Jičín
Nový Jičín
od 26 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail