Největší investiční projekty zveřejnil Nový Jičín na webu

Město Nový Jičín vytvořilo ucelenou prezentaci zásadních investičních záměrů v nadcházejících letech. Dokument s informacemi o projektu, cenách a dalších podrobnostech zveřejnilo na webu.

Revitalizace areálu bývalého letního kina, výstavba útulku pro psy nebo vybudování kulturního domu z přístavby Hotelu Praha. To jsou jen některé z 9 hlavních investičních projektů, které byly v Novém Jičíně zahájeny ještě v minulém volebním období nebo jsou ve fázi příprav. Radnice je teď zpracovala do souhrnné prezentace.    

“My se snažíme stále zlepšovat informovanost občanů i zastupitelů a za tímto účelem jsme dali dohromady seznam největších investičních akcí, které buď probíhají nebo se plánují v nejbližší době,” uvedl Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína.  

Zastupitelé měli možnost seznámit se s nimi na semináři, teď se podrobnosti o těchto plánech může dozvědět i veřejnost.

“Prezentace, které je zveřejněna i pro občany na webových stránkách města, obsahuje základní informace o projektu, náklady projektové fáze, investiční fáze, případně i provozní fáze. Dále informace o tom, zda je projekt možné financovat z dotací a plán budoucího využití,” sdělil Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína.   

Elektronickou cestou je lidem zprostředkován také pohled na budoucí podobu staveb, třeba na dům bydlení a sociálních služeb, který má vzniknout z bývalého Domu sester u nemocnice. Bude zde 30 bytů pro seniorské dvojice.

Mezi dalšími informacemi jsou zveřejněna i jména architektů, kteří na daných projektech pracovali, a firmy, které vyhrály výběrová řízení a stavby realizují.
Nehlsen Třinec, s.r.o. - pracoviště Studénka
Studénka
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

THERÁPON 98, a.s.
Kopřivnice
od 13 000 do 14 000 Kč/měsíc

Detail

LXM Group a. s. - Nový Jičín
Nový Jičín
od 22 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků