Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kuželkářské finále Grand Prix mládeže

Finálovým kolem vyvrcholil v kuželně další ročník Grand Prix mládeže. Závěrečné dějství nabídlo souboje mladých kuželkářů ze čtyř oddílů okresu.

Na půdě novojičínské kuželny se konalo závěrečné kolo 4. ročníku Grand Prix mládeže. Pořadatelem a iniciátorem turnaje jsou právě zdejší kuželkáři. Spolu s nimi bojovali o pohár vítěze družstva z Oder, Lichnova a Sedlnic.

“Domácím se průběžně vedlo střídavě oblačno, dnes se jim zatím vede, takže doufejme, že něco zase urveme, jak se říká,” pousmála se Iva Volná, předsedkyně kuželkářského oddílu Nový Jičín.

“Možná bude třetí nebo čtvrtý,” pokrčil rameny Ondřej Rajnoch, kuželkářský oddíl Nový Jičín (brýle).

“Dobře se mi dařilo, ale mohlo to být lepší,” přidal se Vojtěch Vaculík, kuželkářský oddíl Nový Jičín.

Turnaj je rozdělen do tří věkových kategorií v rozmezí od 8 do 15 let. V prostřední skupině se nakonec Ondřej Rajnoch výkonem 218 poražených kuželek umístil na 3. místě. Vojtěch Vaculík počtem 213 sražených kuželek vybojoval 4.příčku.

Tradičně velké úspěchy sklízeli soutěžící z Oder.

“Některé naše děti jsou na prvních místech a bojují i na čelních místech v Poháru mladých nadějí a v Poháru dorostu,” uvedl Petr Dvorský, předseda kuželkářského oddílu Odry.

Dostat ke kuželkám nové mladé hráče a postupně tak doplňovat hlavní soutěžní týmy oddílů bylo především smyslem založení i tohoto turnaje pro mládež.

“Konkrétně třeba někteří naši hráči, kteří byli vychování v turnaji Grand Prix, už dnes startují v soutěži dospělých a potom startují v Českém poháru dorostu a Poháru mladých nadějí,” potvrdila předsedkyně novojičínského oddílu.

Nejvyšší soutěží, kterou hlavní A mužstvo novojičínských kuželkářů hraje, je krajský přebor. Další dvě družstva hrají meziokresní soutěž. Díky spolupráci s oderským oddílem ale mohou i někteří Novojičínští okusit vyšší úroveň.

“Jsou u nás na hostování z Nového Jičína. Jeden s námi hraje 3. kuželkářskou ligu a jeden divizi,” podotkl Petr Dvorský, předseda kuželkářského oddílu Odry.

Novojičínský kuželkářský oddíl loni oslavil 35 let. Největším úspěchem  v jeho historii bylo působení žen ve 2. lize.

Nahlásit chybu
VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

NOBUS PRINT s.r.o. - pracoviště Kopřivnice
Kopřivnice
od 18 000 Kč/měsíc

Detail

Ing. Marek Káňa - Parkoviště Ráztoka
Trojanovice
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail