Studenti v rolích reportérů zpovídali pamětníky

Novojičínské základní školy se zapojily do projektu Post Bellum “Příběhy našich sousedů”. Žáci v rolích reportérů vyzpovídali pamětníky moderních dějin. Z jejich vzpomínek vytvořili rozhlasové reportáže, které prezentovali v aule radnice

Příběhy našich sousedů jsou dlouhodobým vzdělávacím projektem společnosti Post Bellum. Po školácích z velkých městech se teď do něj zapojili také žáci z Nového Jičína. Vyzpovídali místní pamětníky a jejich vzpomínky zaznamenali v prezentaci a audio reportáži. 

“Nejvíce nás asi zaujaly jeho vzpomínky z dětství, protože žil ve druhé světové válce, ale i jeho celý život, kdy studoval a pracoval,” uvedla Lada Rýdlová, ZŠ Komenského 68. 

“Nejvíce nás zaujalo, jak se potom po dlouhé době setkala s maminkou a jak její manžel odmítl odsun do Německa,” podotkl Šimon Jursa, ZŠ Jubilejní. 

“Do reportáže jsme vzali to nejdůležitější, co nás nejvíce zaujalo, a to bylo to, že se snažil o tu přírodu. která tehdy byla hodně zničená,” sdělila Adéla Pavlasová, ZŠ Komenského 66.

“Hlavně období roku 1968 a 69, kdy tam prababička měla takové menší komplikace v životě, i ji vyhodili z práce,” svěřil se Vojtěch Kubín, ZŠ Tyršova. 

”Ten projekt vede mladé lidi, aby se bavili se svými babičkami, dědečky, se seniory a zároveň vede staré lidi k tomu, aby ty mladé k sobě pustili,” dodala Magdaléna Benešová, vedoucí vzdělávacích projektů Post Bellum.

“Jsem strašně ráda, že se všechny novojičínské školy do toho projektu zapojily.  Paměť národa je různá, krátkodobá a dlouhodobá a já bych byla strašně ráda, kdyby i žáci základních škol si to připomínali,” uzavřela Oldřiška Navrátilová, vedoucí Odboru školství, kultury a sportu, MěÚ Nový Jičín.

Díky tomuto projektu se školáci podívali do rozhlasových studií, kde reportáže vytvářeli. Naučili se zpracovávat informace, spolupracovat v týmu a prezentovat své poznatky před veřejností. 
Eduard Michna
Nový Jičín
od 13 350 Kč

Detail

ESSAT CZ, s.r.o.
Nový Jičín
od 87 Kč

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o.
Nový Jičín
od 16 400 Kč do 17 500 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků