Smrtící čelní srážka na Novojičínsku. Při nejtragičtější letošní nehodě v MSK zemřeli čtyři lidé

Novojičínští policisté prověřují okolnosti tragické dopravní nehody. 19. srpna kolem 23.40 hodin na silnici I/48 v katastru obce Starý Jičín vjel řidič vozu zn. VW Touran do protisměru, kde se čelně srazil s protijedoucí jízdní soupravou – automobilem zn. VW Sharan s přívěsem.

Následky střetu jsou tragické, zemřeli čtyři lidé, pátá osoba byla se zraněními ošetřena a převezena do nemocnice. Jedná se o řidiče vozu zn. VW Sharan. Svým zraněním podlehli spolujezdci z obou vozidel ve věku 15, 31 a 39 let. 

"Totožnost řidiče, který vjel do protisměru, zjišťujeme. I řidič svým zraněním podlehl. V obou vozech cestovali cizinci. Silnice byla v době záchranářských prací a následné realizace úkonů trestního řízení uzavřena. Provoz byl veden náhradními trasami a opětovně obnoven krátce před čtvrtou hodinou ranní dne 20. 8. 2019. Policisté provedli ohledání místa události, topografickou a fotografickou dokumentaci. Některé skutečnosti objasní znalci. Policejní komisař nařídí soudní pitvu zesnulých. K objasnění okolností události zahájili policisté úkony trestního řízení pro trestný čin usmrcení z nedbalosti," řekla Gabriela Pokorná, mluvčí KŘ PČR Moravskoslezského kraje. 

"Na místo události vyjely tři pozemní týmy z výjezdové základny v Novém Jičíně a vzlétl vrtulník LZS z Ostravy. Ve vozidlech zahynuly čtyři osoby. Záchranáři zahájili resuscitaci devětatřicetiletého muže, který utrpěl mnohočetná poranění. Veškeré pokusy obnovit jeho krevní oběh však byly neúspěšné. Ani snaha o záchranu dalšího postiženého nevedla k záchraně. Oba muži na místě podlehli svým zraněním. U dalších dvou osob, jejichž totožnost záchranáři neznají, lékaři pouze konstatovali smrt. Třiačtyřicetiletého muže záchranáři ošetřili se středně těžkým poraněním hrudníku, byl při vědomí a se záchranáři komunikoval. Posádka ZZS jej následně transportovala na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice," komentuje zásah ZZS MSK mluvčí Lukáš Humpl.

Jedná se o letošní nejtragičtější dopravní nehodu v Moravskoslezském kraji. Při nehodách podlehlo v regionu letos už 35 osob, vloni za srovnatelné období 29.

ilustrační foto
Eduard Michna
Nový Jičín
od 13 350 Kč

Detail

ESSAT CZ, s.r.o.
Nový Jičín
od 87 Kč

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o.
Nový Jičín
od 16 400 Kč do 17 500 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků