Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Smrtící čelní srážka na Novojičínsku. Při nejtragičtější letošní nehodě v MSK zemřeli čtyři lidé

Novojičínští policisté prověřují okolnosti tragické dopravní nehody. 19. srpna kolem 23.40 hodin na silnici I/48 v katastru obce Starý Jičín vjel řidič vozu zn. VW Touran do protisměru, kde se čelně srazil s protijedoucí jízdní soupravou – automobilem zn. VW Sharan s přívěsem.

Následky střetu jsou tragické, zemřeli čtyři lidé, pátá osoba byla se zraněními ošetřena a převezena do nemocnice. Jedná se o řidiče vozu zn. VW Sharan. Svým zraněním podlehli spolujezdci z obou vozidel ve věku 15, 31 a 39 let. 

"Totožnost řidiče, který vjel do protisměru, zjišťujeme. I řidič svým zraněním podlehl. V obou vozech cestovali cizinci. Silnice byla v době záchranářských prací a následné realizace úkonů trestního řízení uzavřena. Provoz byl veden náhradními trasami a opětovně obnoven krátce před čtvrtou hodinou ranní dne 20. 8. 2019. Policisté provedli ohledání místa události, topografickou a fotografickou dokumentaci. Některé skutečnosti objasní znalci. Policejní komisař nařídí soudní pitvu zesnulých. K objasnění okolností události zahájili policisté úkony trestního řízení pro trestný čin usmrcení z nedbalosti," řekla Gabriela Pokorná, mluvčí KŘ PČR Moravskoslezského kraje. 

"Na místo události vyjely tři pozemní týmy z výjezdové základny v Novém Jičíně a vzlétl vrtulník LZS z Ostravy. Ve vozidlech zahynuly čtyři osoby. Záchranáři zahájili resuscitaci devětatřicetiletého muže, který utrpěl mnohočetná poranění. Veškeré pokusy obnovit jeho krevní oběh však byly neúspěšné. Ani snaha o záchranu dalšího postiženého nevedla k záchraně. Oba muži na místě podlehli svým zraněním. U dalších dvou osob, jejichž totožnost záchranáři neznají, lékaři pouze konstatovali smrt. Třiačtyřicetiletého muže záchranáři ošetřili se středně těžkým poraněním hrudníku, byl při vědomí a se záchranáři komunikoval. Posádka ZZS jej následně transportovala na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice," komentuje zásah ZZS MSK mluvčí Lukáš Humpl.

Jedná se o letošní nejtragičtější dopravní nehodu v Moravskoslezském kraji. Při nehodách podlehlo v regionu letos už 35 osob, vloni za srovnatelné období 29.

ilustrační foto

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy