Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín obmění vozový park a požádá o dotaci, chce auta na CNG

Město Nový Jičín chce pokračovat v cestě ekologické dopravy. Rozhodlo se pro částečnou obměnu vozového parku, ke které využije aktuální nabídku ministerstva životního prostředí. Ta podporuje nákup vozidel na alternativní pohon.

Ulicemi Nového Jičína jezdí téměř dva roky elektrobusy, teď se radnice rozhodla pro další krok v oblasti ekologické dopravy. Přihlásila se do výzvy na podporu alternativních způsobů dopravy, kterou vyhlásilo ministerstvo životního prostředí.

“Máme zájem nějakým způsobem upgradovat vozový park města, přihlásili jsme se na obměnu zatím dvou vozidel,” potvrdil Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína.

“Předmětem podpory je nákup nebo pronájem nových vozidel na alternativní pohon, město může volit mezi elektromobily, hybridy nebo vozidly s pohonem na stlačený zemní plyn,” doplnila Marie Machková, tisková mluvčí MěÚ Nový Jičín.

Z těchto možností dává radnice přednost třetí variantě, tedy automobilům na stlačený zemní plyn. 

“Znamenají velmi malou nebo nulovou ekologická stopa pro naši zemi a také velmi dobrá ekonomická návratnost této investice,” vysvětlil dále novojičínský starosta.

Město už žádost o dotaci podalo a čeká na vyjádření vyhlašovatele výzvy. Na realizaci nákupu vozidel je čas do konce roku 2020. 

“V podmínkách bylo zveřejněno, že na jednotlivá vozidla lze získat dotaci až do výše 40 procent z celkových nákladů,” dodala tisková mluvčí. 

Radnice v tuto chvíli disponuje 10 služebními vozy, vozový park pak doplňují auta městské policie a baby a senior taxi.
CENTR GROUP-ELMONT s.r.o. - pracoviště Nový Jičín
Nový Jičín
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s. - Nový Jičín, Kopřivnice a okolí
Nový Jičín
od 21 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail

HPF CleanCat s.r.o. - Mošnov
Mošnov
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků