Nový Jičín obmění vozový park a požádá o dotaci, chce auta na CNG

Město Nový Jičín chce pokračovat v cestě ekologické dopravy. Rozhodlo se pro částečnou obměnu vozového parku, ke které využije aktuální nabídku ministerstva životního prostředí. Ta podporuje nákup vozidel na alternativní pohon.

Ulicemi Nového Jičína jezdí téměř dva roky elektrobusy, teď se radnice rozhodla pro další krok v oblasti ekologické dopravy. Přihlásila se do výzvy na podporu alternativních způsobů dopravy, kterou vyhlásilo ministerstvo životního prostředí.

“Máme zájem nějakým způsobem upgradovat vozový park města, přihlásili jsme se na obměnu zatím dvou vozidel,” potvrdil Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína.

“Předmětem podpory je nákup nebo pronájem nových vozidel na alternativní pohon, město může volit mezi elektromobily, hybridy nebo vozidly s pohonem na stlačený zemní plyn,” doplnila Marie Machková, tisková mluvčí MěÚ Nový Jičín.

Z těchto možností dává radnice přednost třetí variantě, tedy automobilům na stlačený zemní plyn. 

“Znamenají velmi malou nebo nulovou ekologická stopa pro naši zemi a také velmi dobrá ekonomická návratnost této investice,” vysvětlil dále novojičínský starosta.

Město už žádost o dotaci podalo a čeká na vyjádření vyhlašovatele výzvy. Na realizaci nákupu vozidel je čas do konce roku 2020. 

“V podmínkách bylo zveřejněno, že na jednotlivá vozidla lze získat dotaci až do výše 40 procent z celkových nákladů,” dodala tisková mluvčí. 

Radnice v tuto chvíli disponuje 10 služebními vozy, vozový park pak doplňují auta městské policie a baby a senior taxi.
PAPUČOVÝ DEN / vtipná kampaň na podporu Hospicu Ondrášek

07.10. 7:00 - 17.09. 6:18
Nový Jičín, Vaše kancelář nebo pracoviště

UNISTAD spol. s r. o.
Nový Jičín
od 16 280 Kč

Detail

Zdeněk Šopík, s.r.o.
Nový Jičín
od 23 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

Pars Komponenty s.r.o.
Nový Jičín
od 26 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků