Nový Jičín likviduje příbytky bezdomovců, technické služby v terénu vyklidily několik problémových lokalit

Problémové občany bez domova má téměř každé město. V Novém Jičíně se situaci s nimi snaží intenzivně řešit poslední dva měsíce. Technické služby teď vyklidily několik znečištěných lokalit, ve kterých bezdomovci přebývali a používali je i k přespávání.

Nový Jičín se potýká s bezdomovci zejména v centru města. Ti nepřizpůsobiví přespávají v keřích a znečišťují veřejné plochy odpadky. Před pár dny technické služby ve spolupráci s městskou policií vyklidily další dvě lokality, kde měli tito lidé své improvizované příbytky. 

“Zúčastnili jsme se akcí, kde jsme prováděli úklid prostor po bezdomovcích. Bylo to v lokalitě Dolní brány a naposledy na ulici Palackého pod mostem,” sdělil Pavel Tichý, ředitel Technických služeb, Nový Jičín.

“Nový Jičín se snaží řešit tuto situaci. Těchto lidí bez přístřeší máme zhruba 50, kteří se pohybují v těch veřejných prostorech,” uvedl Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína.  

“Naši rajónoví strážníci ve spolupráci i s oznámeními občanů, se snaží monitorovat tyto místa. Tam, kde je opravdu velký nepořádek, je tam nashromážděno mnoho věcí, a opravdu to obtěžuje a odpuzuje, tak se snažíme informovat technické služby,” informovala  Ilona Majorošová, tisková mluvčí MP Nový Jičín.

Lidé bez domova mají v  Novém Jičíně možnost obrátit se na zdejší Charitu, která provozuje Azylový dům s noclehárnou. Ta také na 14. října připravuje diskuzi v aule radnice na téma Život bez domova - kudy ven z bludného kruhu.
Hudební výlety: Velkolepá komorní hra

07.12. 18:00 - 19.11. 20:57
Nový Jičín, Zámek Kunín, Kunín

Noroo Bee Chemical Czech s.r.o.
Nový Jičín
od 170 000 Kč do 200 000 Kč

Detail

Noroo Bee Chemical Czech s.r.o.
Nový Jičín
od 20 000 Kč do 22 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků