Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín likviduje příbytky bezdomovců, technické služby v terénu vyklidily několik problémových lokalit

Problémové občany bez domova má téměř každé město. V Novém Jičíně se situaci s nimi snaží intenzivně řešit poslední dva měsíce. Technické služby teď vyklidily několik znečištěných lokalit, ve kterých bezdomovci přebývali a používali je i k přespávání.

Nový Jičín se potýká s bezdomovci zejména v centru města. Ti nepřizpůsobiví přespávají v keřích a znečišťují veřejné plochy odpadky. Před pár dny technické služby ve spolupráci s městskou policií vyklidily další dvě lokality, kde měli tito lidé své improvizované příbytky. 

“Zúčastnili jsme se akcí, kde jsme prováděli úklid prostor po bezdomovcích. Bylo to v lokalitě Dolní brány a naposledy na ulici Palackého pod mostem,” sdělil Pavel Tichý, ředitel Technických služeb, Nový Jičín.

“Nový Jičín se snaží řešit tuto situaci. Těchto lidí bez přístřeší máme zhruba 50, kteří se pohybují v těch veřejných prostorech,” uvedl Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína.  

“Naši rajónoví strážníci ve spolupráci i s oznámeními občanů, se snaží monitorovat tyto místa. Tam, kde je opravdu velký nepořádek, je tam nashromážděno mnoho věcí, a opravdu to obtěžuje a odpuzuje, tak se snažíme informovat technické služby,” informovala  Ilona Majorošová, tisková mluvčí MP Nový Jičín.

Lidé bez domova mají v  Novém Jičíně možnost obrátit se na zdejší Charitu, která provozuje Azylový dům s noclehárnou. Ta také na 14. října připravuje diskuzi v aule radnice na téma Život bez domova - kudy ven z bludného kruhu.
Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s. - Nový Jičín, Kopřivnice a okolí
Nový Jičín
od 21 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - Frenštát pod Radhoštěm
Frenštát pod Radhoštěm
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků