Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Elektromobily na leasing v Novém Jičíně končí, baby a senior taxi bude zajišťovat nový dopravce

Nový Jičín spustil službu baby a senior taxi loni v dubnu. Po vyhodnocení provozu teď radnice rozhodla o změně ve fungování. Od října už ji nezajišťují technické služby města, ale soukromá společnost.

Více než rok obstarávaly v Novém Jičíně službu baby a senior taxi technické služby města, pořídily pro ni dva elektromobily na leasing. Jeden ale z garáže vůbec nevyjel a provoz byl celkově neekonomický. 

“Město za 12 měsíců provozování služby zaplatilo zhruba 1,3 milionu korun, z toho asi 430 tisíc na operativním leasingu. Na konci srpna se nám podařilo tyto automobily vrátit,” sdělil Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína.

Vedení města od 1. října najalo na zajištění služby soukromého dopravce. Od této změny si slibuje úsporu kolem půl milionu korun ročně a současně určité zlepšení servisu.  

“Došlo k rozšíření kapacity a rozšíření možnosti užití této služby, čímž se tato služba také zkvalitní,” konstatoval Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína. 

Zvýšil se počet jízd z šesti na osm v měsíci. Kromě stávajících cílů cest k lékaři a na úřady mohou taxi senioři nově využít k dopravě do zařízení poskytovatele sociálních služeb Domova Duha a k Senior Pointu.

“Pro občany, kteří jsou držitele průkazu baby a senior taxi se s nástupem nového provozovatele nic nemění. Průkazku mají platnou do konce tohoto roku,” dodala Daniela Susíková, vedoucí odboru sociálních věcí, MěÚ Nový Jičín.

Stejná zůstávají i telefonní čísla, na kterých si lidé taxi objednávají. Nemění se ani cena, 20 korun za jednu jízdu. V současné době je ve městě vydáno 202 průkazů baby a senior taxi. 
Výchovný ústav, Nový Jičín, Divadelní 12
Nový Jičín
od 33 000 do 42 300 Kč/měsíc

Detail

Marie Skřivánková
Kopřivnice
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

Základní škola Gaudi, s.r.o.
Příbor
od 10 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků