Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Část novojičínských Bludovic je pro pěší schůdnější. Oficiálně mohou na rozšířenou cyklostezku

Novojičínskou část Bludovice protíná hlavní tah mezi Opavou a Valašským Meziříčím. Pro bezpečnější pohyb pěších tu město vybudovalo nové místo k přecházení a chybějící chodník částečně nahradila rozšířená cyklostezka.

Bezpečnější přístup na autobusovou zastávku, která v novojičínské části Bludovice stojí u  

silnice I. třídy, vytížené provozem mezi Opavou a Valašským Meziříčím, dlouho požadoval zdejší osadní výbor. Chybějící chodník v daném úseku město vyřešilo částečnou úpravou cyklostezky, která tudy vede podél silnice.  

“Tím, že se ta cyklostezka rozšíří, tak na ni budou moci oficiálně i chodci. Navíc se buduje přípojný chodník právě k té zastávce,  která je také předělávána, aby to bylo komfortnější,” uvedl Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína.  

“Osadní výbor je velice spokojen s posledním vývojem, že se konečně přikročilo k realizaci. Trošku nás mrzí, že to trvalo tolik let, protože my jsme navrhovali rozšíření cyklostezky už před tím, než se začala stavět,ale nepodařilo se to dříve zrealizovat,” podotkl Petr Brandejs, člen osadního výboru v Bludovicích.   

Na konci obce také ještě vznikl nový záliv pro zastavení autobusu a  nové místo k přecházení. Silnici tu rozdělil ostrůvek. Investice za necelé 3 miliony korun.  

“Nicméně 90 procent těchto financí se podařilo získat z dotace díky členství města v Místní akční skupině Lašsko, takže ty náklady města byly pouhých 300 tisíc korun,” upřesnil místostarosta. 

“Pro tuto chvíli si myslím, že dopravní situace, pokud budou instalována radary na jaře, což snad by  se mělo stát, by měly být pro tuto chvíli vyřešena,” uzavřel člen osadního výboru v Bludovicích.  

Následně ještě Petr Brandejs doplnil, že by mohly být rekonstruovány některé chodníky které už nejsou v dobrém stavu.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků