Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Místo shonu se vydali na vánoční procházku

Nový Jičín |

Místo předvánočního shonu se lidé mohli vydat na procházku městem. Komentovanou prohlídku Nového Jičína s nádechem Vánoc pro ně připravilo Návštěvnické centrum.

Vychutnat si atmosféru adventně vyzdobeného Nového Jičína se v páteční podvečer vydaly asi tři desítky lidí. Tato procházka s průvodcem byla předzvěstí dalších podobných programů, které Návštěvnické centrum připravuje. 

“Podnět na tento nápad dal Destinační management turistické oblasti Beskydy - Valašsko, kdy my vlastně v roce 2020 budeme pořádat řadu prohlídek města a tohle je vlastně takový předskokan prohlídka města s nádechem Vánoc,” uvedla Kristýna Zetková, Turistické informační centrum Nový Jičín.   

Speciální prohlídka začala Kostelní uličkou a pokračovala návštěvou chrámu Nanebevzetí Panny Marie. 

“Ta umělecká díla, která kolem sebe vidíte, jsou dílem těch nejvýznamnějších novojičínských nebo olomouckých umělců,” sdělila ve svém výkladu Jana Slavinská, průvodkyně. 

“Prostě patří to k té době, podívat se po těch památkách a strávit tu příjemnou chvilku,” reagoval jeden z účastníků akce. “Je nás tady pět, objednala to pro nás kamarádka z Nového Jičína. Líbí se nám tady a těšíme se, co ještě uvidíme,” svěřila se žena, která přijela z Hranic. “Je atmosféra adventu, ať si i děti poslechnou něco o historii,” přidal se další muž. 

Z kostela se lidé vydali zpět přes náměstí a vystoupali na radniční věž.

“Kromě historie města se návštěvníci dozví také informace o městských památkách a paní průvodkyně přidá také zajímavosti o Vánocích, vánočních zvycích, o tom, jak se Vánoce slavily dříve a jak je slavíme dnes,” dodala Kristýna Zetková. 

Na závěr prohlídky si účastníci mohli v Návštěvnickém centru upéct perníčky s mistrem pekařem Ladislavem Hezkým, který jako jeden z mála vlastní tradiční recepturu na pečení těch pravých Štramberských uší.

Nahlásit chybu


Ministr vnitra navštívil Bílovec a Studénku, bude rozhodovat o sloučení oddělení PČR

Dnes 13:00 | Bílovec | Michal Slonina

Policie České republiky zvažuje zrušení obvodního oddělení v Bílovci a jeho sloučení s pracovištěm ve Studénce. Návrh je aktuálně v rukou ředitele Krajského ředitelství, konečné rozhodnutí ale bude až na ministru vnitra. Ten proto na konci týdne zavítal do obou měst.

Závod s časem vyhrála příroda. Holčička se narodila v autě během cesty do porodnice

Dnes 10:17 | Celý MS kraj | Anna Břenková

V sobotu odpoledne zažily posádky záchranářů z Fulneku a Nového Jičína netradiční výjezd. Maminka nestihla dojet do nemocnice a miminko přišlo na svět přímo v autě. Záchranáři po příjezdu na místo oběma poskytli potřebnou péči a bezpečně je převezli do nemocnice.

Dny Karviné navštívily davy diváků, program bavil

Dnes 12:01 | Karviná | Richard Kutěj

Letošní Dny Karviné jsou za námi. Akce se velmi vydařila a našla si spousty diváků. My vám nyní ukážeme, co vše nabízel pestrý a bohatý program na několika scénách.

Analýza vzorků dává Povodí Odry přesný přehled o stavu vod, kvalitu hlídají laboratoře

Každý den teče řekami, přehradami i vodovody voda, kterou považujeme za samozřejmost. Málokdo si ale uvědomuje, kolik práce stojí za tím, aby odborníci věděli, v jakém je stavu a zda splňuje všechny požadavky na kvalitu. Právě tím se zabývá laboratoř Povodí Odry. Zajišťuje monitoring povrchových vod, rozbory pitné, podzemní i odpadní vody a také analýzy sedimentů, zemin nebo kalů. Odborníci zde každoročně vyhodnocují na sedm tisíc vzorků.

Krev jako strategická surovina. Budoucnost dárcovství krve v kraji patří mobilním odběrům

Krev je v medicíně naprosto nenahraditelná a vědci za ni dodnes nemají žádnou umělou náhradu. V Ostravě se proto sešli odborníci, aby projednali, jak zajistit dostatek této cenné tekutiny pro nemocnice.

O hokejbal je mezi dětmi zájem. Světový šampionát zájem ještě zvýší

V sobotu 20. června začíná v Ostravě Mistrovství světa v hokejbale, ale už nyní se konají různé doprovodné akce. Jednou z nich byl i mládežnický turnaj týmů z Moravskoslezského kraje u Nové Karoliny.

Přes 170 mladých cyklistů ze ZŠ Ostravy-Jihu si zasoutěžilo v Bělském lese

Dnes 13:02 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Do Bělského v Ostravě lesa dorazilo 170 dětí z 9 škol, aby si užily pilotní projekt Po škole na kole. Na malé cyklisty čekalo 21 stanovišť, kde si vyzkoušeli jízdu zručnosti, první pomoc, poznávání dopravních značek, týmové výzvy i kreativní úkoly.

Stovka přestupků za jediné odpoledne. Policisté kontrolovali rychlost mezi Novým Jičínem a Frýdkem-Místkem

Dnes 9:50 | Nový Jičín | Anna Břenková

Minulý čtvrtek policisté kontrolovali řidiče jedoucí z Nového Jičína na Frýdek-Místek. Během pár hodin odhalili 100 přestupků. Jeden řidič dokonce uháněl rychlostí 144 km/h tam, kde je povolena devadesátka.

Den zdraví v Bruntále zaplnil celý městský park altivitami pro děti i dospělé

Dnes 6:42 | Bruntál | Karel Soukop

Bruntálský Den zdraví se konal již počtvrté v prostředí městského parku. Opět mu vyšlo krásné počasí a proto mohly proběhnout všechny osvědčené, ale i nové aktivity v prostorném přírodním prostředí.

Ostravští strážníci zářili na mistrovství v jezdectví. Domů vezou zlato

Včera 12:23 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Tři jezdci Městské policie Ostrava se zúčastnili 27. ročníku Mezinárodního policejního mistrovství ČR. V mezinárodní konkurenci 28 jezdců slavili úspěch hned několikrát. Daniel Orsag s koněm Sacramoso Bateria vybojovali zlato v parkuru a stříbro v Grand Prix.

Pokojská

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 22. května 2026

Studénka pořádala vrcholnou mažoretkovou soutěž

Dnes 8:20 | Studénka | Petra Dorazilová

Mažoretkový sport zažil ve Studénce svůj velký svátek. Na zimním stadionu se konal Memoriál Jiřího Necida, který pořádali Česká federace mažoretkového sportu a zdejší Mažoretky Petra.

Slova uznání si úspěšní školáci vyslechli na radnici

Město ocenilo žáky základních škol, kteří v uplynulém roce úspěšně reprezentovali v různých vědomostních a sportovních soutěžích. Vyhodnoceni byli také deváťáci, kteří dosáhli skvělých studijních výsledků.

Fulnek se rozloučil s deváťáky obou základních škol, v Památníku Komenského si odzvonili poslední zvonění

Včera 21:00 | Fulnek | Michal Slonina

Představitelé města Fulneku se oficiálně rozloučili s deváťáky z obou místních základních škol. Slavnostní události se v polovině června zúčastnila padesátka žáků.

Mažoretky se předvedly jako soutěžící i hostitelky, vzdaly hold zakladateli mažoretkového sportu

Včera 11:00 | Studénka | Petra Dorazilová

Mažoretkový sport zažil ve Studénce svůj velký svátek. Na zimním stadionu se konal Memoriál Jiřího Necida, který pořádali Česká federace mažoretkového sportu a zdejší Mažoretky Petra.

Ekosoutěž škol podporuje životní prostředí i město

Včera 10:12 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Ekosoutěž ve sběru nefunkčních elektrospotřebičů se pro základní školy v Novém Jičíně koná osmnáct let. Letos děti shromáždily více než 11 tisíc kusů drobných elektrozařízení. Nejlepší třídy si ceny převzaly v kině Květen.

Pohádková zahrada se ve Studénce otevřela všem mateřinkám

Včera 9:03 | Studénka | Petra Dorazilová

Mateřská škola Rudolfa Tomáška připravila zážitkovou akci nazvanou Pohádková zahrada. Pozvala na ni děti i z ostatních pracovišť mateřinky ve Studénce.

Místo shonu se vydali na vánoční procházku
Vydáno 18. prosince 2019 9:03, Nový Jičín, Petra Dorazilová
Místo předvánočního shonu se lidé mohli vydat na procházku městem. Komentovanou prohlídku Nového Jičína s nádechem Vánoc pro ně připravilo Návštěvnické centrum.

Vychutnat si atmosféru adventně vyzdobeného Nového Jičína se v páteční podvečer vydaly asi tři desítky lidí. Tato procházka s průvodcem byla předzvěstí dalších podobných programů, které Návštěvnické centrum připravuje. 

“Podnět na tento nápad dal Destinační management turistické oblasti Beskydy - Valašsko, kdy my vlastně v roce 2020 budeme pořádat řadu prohlídek města a tohle je vlastně takový předskokan prohlídka města s nádechem Vánoc,” uvedla Kristýna Zetková, Turistické informační centrum Nový Jičín.   

Speciální prohlídka začala Kostelní uličkou a pokračovala návštěvou chrámu Nanebevzetí Panny Marie. 

“Ta umělecká díla, která kolem sebe vidíte, jsou dílem těch nejvýznamnějších novojičínských nebo olomouckých umělců,” sdělila ve svém výkladu Jana Slavinská, průvodkyně. 

“Prostě patří to k té době, podívat se po těch památkách a strávit tu příjemnou chvilku,” reagoval jeden z účastníků akce. “Je nás tady pět, objednala to pro nás kamarádka z Nového Jičína. Líbí se nám tady a těšíme se, co ještě uvidíme,” svěřila se žena, která přijela z Hranic. “Je atmosféra adventu, ať si i děti poslechnou něco o historii,” přidal se další muž. 

Z kostela se lidé vydali zpět přes náměstí a vystoupali na radniční věž.

“Kromě historie města se návštěvníci dozví také informace o městských památkách a paní průvodkyně přidá také zajímavosti o Vánocích, vánočních zvycích, o tom, jak se Vánoce slavily dříve a jak je slavíme dnes,” dodala Kristýna Zetková. 

Na závěr prohlídky si účastníci mohli v Návštěvnickém centru upéct perníčky s mistrem pekařem Ladislavem Hezkým, který jako jeden z mála vlastní tradiční recepturu na pečení těch pravých Štramberských uší.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/novojicinsko/novy-jicin/11000018539/misto-shonu-se-vydali-na-vanocni-prochazku