Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Místo shonu se vydali na vánoční procházku

Místo předvánočního shonu se lidé mohli vydat na procházku městem. Komentovanou prohlídku Nového Jičína s nádechem Vánoc pro ně připravilo Návštěvnické centrum.

Vychutnat si atmosféru adventně vyzdobeného Nového Jičína se v páteční podvečer vydaly asi tři desítky lidí. Tato procházka s průvodcem byla předzvěstí dalších podobných programů, které Návštěvnické centrum připravuje. 

“Podnět na tento nápad dal Destinační management turistické oblasti Beskydy - Valašsko, kdy my vlastně v roce 2020 budeme pořádat řadu prohlídek města a tohle je vlastně takový předskokan prohlídka města s nádechem Vánoc,” uvedla Kristýna Zetková, Turistické informační centrum Nový Jičín.   

Speciální prohlídka začala Kostelní uličkou a pokračovala návštěvou chrámu Nanebevzetí Panny Marie. 

“Ta umělecká díla, která kolem sebe vidíte, jsou dílem těch nejvýznamnějších novojičínských nebo olomouckých umělců,” sdělila ve svém výkladu Jana Slavinská, průvodkyně. 

“Prostě patří to k té době, podívat se po těch památkách a strávit tu příjemnou chvilku,” reagoval jeden z účastníků akce. “Je nás tady pět, objednala to pro nás kamarádka z Nového Jičína. Líbí se nám tady a těšíme se, co ještě uvidíme,” svěřila se žena, která přijela z Hranic. “Je atmosféra adventu, ať si i děti poslechnou něco o historii,” přidal se další muž. 

Z kostela se lidé vydali zpět přes náměstí a vystoupali na radniční věž.

“Kromě historie města se návštěvníci dozví také informace o městských památkách a paní průvodkyně přidá také zajímavosti o Vánocích, vánočních zvycích, o tom, jak se Vánoce slavily dříve a jak je slavíme dnes,” dodala Kristýna Zetková. 

Na závěr prohlídky si účastníci mohli v Návštěvnickém centru upéct perníčky s mistrem pekařem Ladislavem Hezkým, který jako jeden z mála vlastní tradiční recepturu na pečení těch pravých Štramberských uší.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků