Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vánoční koncert v Novém Jičíně měl 400 účinkujících

Vánoční koncert v podání téměř čtyř stovek účinkujících připravila v Novém Jičíně základní umělecká škola. Zapojili se do něj zpěváci, muzikanti, tanečníci i výtvarný obor.

Klasická hudba, jazz, rock i pop - žánrově pestrý Vánoční koncert v novojičínském Beskydském divadle nabídli posluchačům žáci místní základní umělecké školy. 

“Uvidíme mezioborovu spolupráci, představí se například spolupráce výtvarného oboru a tanečního oboru a komorních souborů,” uvedl Jan Machander, ředitel ZUŠ Nový Jičín.

Právě tanečníci a výtvarníci společně vytvořili vystoupení na téma emoce. Další spolupráci, tentokrát mezi různými hudebními obory, pak nabídli muzikanti, kteří na umělecké škole hrají v mnoha hudebních seskupeních. 

“Často vznikne něco, co mě překvapí až tady na koncertě. Ale těch sdružení je hodně, protože v předmětu kolektivní hra mají povinnost  hrát žáci od třetího ročníku, takže je jich opravdu možná dvacet,” podotkl ředitel umělecké školy. 

“Hraju na příčnou flétnu, hraji už pátým rokem a těším se na ten koncert,” sdělil David Šigut, žák ZUŠ Nový Jičín. 

“Já hraju na klavír už asi devátým rokem. když je ten kolektivní výkon, je to lepší, než když hraju sám,” přidal se Štěpán Cigánek, žák ZUŠ Nový Jičín. 

“Těším se, protože se mi líbí, co hrajme a máme to i dobře připravené. Budeme hrát vánoční písničky z filmu,” reagovala Eva Scotto, žákyně ZUŠ Nový Jičín.  

Pro některé účinkující byl Vánoční koncert prvním vystoupením na velkém divadelním pódiu. Odehráli ho během jednoho dne dvakrát, vždy pro zcela zaplněný sál.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků