Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ohňostroj oslavil nový rok 2020 a definitivně uzavřel stánky adventního jarmarku

Novojičíňáci přivítali nový rok tradičně 1. ledna slavnostním ohňostrojem. Na Masarykově náměstí si světelnou podívanou nenechaly ujít stovky lidí.

Novoroční ohňostroj vypukl nad centrem města 1. ledna v 18 hodin. Lidé si vychutnali světelnou show, využili poslední možnost občerstvit se ve stáncích adventního jarmarku a slavnostní setkání v centru města bylo i možností popřát si do roku 2020 vše nejlepší. 

“Zdraví, štěstí, lásku, úspěch a pohodu,” vyjmenovala své přání blízkým jedna z žen na náměstí. “Očekávám hlavně, aby se nám všem dařilo lépe, než v roce předešlém,” sdělil vedle stojící muž. “Hlavně zdraví pro všechny, koho máme rádi,” podotkl další návštěvník novoročního ohňostroje. 

Své přání samotnému městu i jeho obyvatelům tu vyslovili i zástupci novojičínské radnice. 

“Především bych popřál Novému Jičínu, ať se dále rozvíjí, ať je to město úspěšné v každém směru. A obyvatelům Nového Jičína bych popřál, ať se jim v tom našem krásném městě krásně žije,” konstatoval Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína.   

“Lidem přeji pohodu, klid úspěšný rok na všech frontách a městu úspěšný rozvoj, ať se rozvíjí úspěšným směrem,” uvedl Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína. 

“Já bych rád všem Novojičíňákům, kromě hodně štěstí, lásky a zdraví, popřál, ať dokážou mít po celý rok radost i z malých, zdánlivě bezvýznamných věcí, které dokáží být kořením života a umí nás udělat šťastnými,” sdělil Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína.   

Vítání nového roku, ať už přímo během silvestrovské noci nebo 1. ledna, proběhlo v poklidu  i z pohledu městských strážníků. Řešili standardní záležitosti. 

“Městská policie neměla žádný zvýšený počet oznámení, na přelomu roku se nedělo nic až tak zvláštního. Po půlnoci sice bylo několik oznámení na rušení nočního klidu, ale hlídka těmto lidem domluvila a ti se uklidnili,” okomentovala příchod nového roku tisková mluvčí městské policie Ilona Majorošová.

Novoroční setkání na Masarykově náměstí bylo závěrečnou akcí celého bloku programů, které se zde konaly v rámci adventního jarmarku započatého už 29. listopadu. Po 6. lednu už se město začne vracet do běžné podoby, z centra zmizí vánoční strom a postupně i dřevěné městečko a sváteční výzdoba. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy