Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Přibudou parkovací místa, zmizí koncovka town

O prioritách rozpočtu města na rok 2020 jsme podrobně informovali bezprostředně po jeho schválení v prosinci loňského roku. V následující reportáži se zaměříme na další investiční akce, které se týkají například školství a dopravy.

Zásadní investice města, které jsme podrobně rozebírali v prosincovém expresu,  budou v letošním roce směřovat především do podpory bydlení, a to na přípravu parcel pro výstavbu rodinných domů v Žilině nebo rekonstrukci bývalého domu sester, kde vznikne 39 startovacích bytů. Radnice plánuje také opravy bytového fondu,  tepelného hospodářství města a zimního stadionu.  

“V oblasti příspěvkových organizací školského charakteru plánujeme dvě velké investiční akce, revitalizace atria v objektu Základní školy Komenského 66 a sanační práce a opravu šaten v budově Základní školy Tyršova,” uvedl Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína. 

“Významná částka také bude putovat také do ranku školství, kultury a sportu, kde jsme v dotačních titulech navýšili částku na na 22 milionů korun,” podotkl Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína. 

Na tři miliony korun vyjde studie a projekt na revitalizaci sportovišť ve městě. 

”Také vyčleňujeme částku 10 milionů korun na vybudování parkovacích míst v lokalitě sídliště Dlouhá. Mělo by zde vzniknout 70 parkovacích míst,” sdělil dále starosta. 

“V oblasti bezpečnosti v dopravě plánujeme zpracování projektové dokumentace na vybudování kruhového objezdu na křižovatce ulice Generála Hlaďo,” doplnil Václav Dobrozemský. 

“V dopravě stojí také rozhodně za zmínku investice do nových parkovacích automatů, tak aby přijímaly platbu i jinými způsoby, než pouze mincemi. Máme také vyhrazeno 200 tisíc korun na zřízení linky cyklo nebo ski bus,” přidal se Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína.

V oblastí IT technologií, nebo-lichytrého města, přibude v budově radnice nová elektronická úřední deska  s dotykovou obrazovkou, která občanům usnadní vyhledávání a ušetří za tisk papíru.

“Dále investice, která vyřeší naší nešťastnou e-mailovou koncovku novyjicin-town, což hodně lidí trápí. Takže už by to brzy mělo být bez toho town. Třeba z oblasti životního prostředí a cestovního ruchu je tam 600 tisíc na pokračující opravu kamenného divadla s tím, že ale velkou část z toho získáme z dotace,” konstatoval dále Ondřej Syrovátka.

Tři a půl milionu korun si vyžádá záchovná údržba a odstranění dřevomorky v Hückelových vilách. Město také přispěje více než třemi miliony technickým službám na nákup nové techniky a připravuje opravu smuteční síně

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy