Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nemocnice v Novém Jičíně uzavřela spodní bránu, stávala se azylem pro bezdomovce

Novojičínská nemocnice uzavřela spodní vchod do svého areálu. Pacienti a návštěvníci tak musí využít pouze hlavní vstup u vrátnice. Důvodem opatření je podle vedení nemocnice zvýšení bezpečnosti pacientů a zaměstnanců.

Spodní brána do areálu novojičínské nemocnice je uzavřena od konce loňského roku, projít mohou pouze zaměstnanci. Na opatření si stále těžko zvykají pacienti. 

“Já nevím, o co tady jde. Abychom parkovali na placeném parkovišti?,” reagoval muž před zavřenou bránou. “Nepochopím, proč to je zavřené,” přidal se další pacient nemocnice.

Důvodem uzamčení vstupu z Purkyňovy ulice je podle vedení nemocnice zvýšení bezpečnosti pacientů a zaměstnanců, a je to pouze jeden z plánovaných kroků, kterými nemocnice reaguje na provedenou analýzu bezpečnosti. 

“Nemocnice je zařízení, které musí být přístupné všem. A když je zařízení přístupné všem, tak se tady stahují lidé, kteří toho zneužívají a kteří v areálu nemocnice tráví čas, který není spojený ani s ošetřením, ani s návštěvou pacientů,” uvedl Jan Káňa, ředitel Nemocnice Nový Jičín.  

Za loňský rok došlo podle informací nemocnice k více než pěti set případům neoprávněného vniknutí do areálu a ke dvěma napadením personálu. 

“Mohu potvrdit, že jsme zaznamenali několik oznámení ze stran pracovníků nemocnice, a to  zejména v souvislosti s řešením osob, které jsou bez domova,” potvrdil Daniel Rýdel, ředitel MP Nový Jičín. 

“Město Nový Jičín nemohlo v tomto smyslu nic ovlivnit, protože brána i příjezdová komunikace je ve vlastnictví kraje,” konstatoval Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína. 

Radnice s nemocnicí alespoň společně dohodly to, že zpoplatněné parkoviště u hlavního vstupu bude od února od 15 hodin zdarma. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy