Nemocnice v Novém Jičíně uzavřela spodní bránu, stávala se azylem pro bezdomovce

Novojičínská nemocnice uzavřela spodní vchod do svého areálu. Pacienti a návštěvníci tak musí využít pouze hlavní vstup u vrátnice. Důvodem opatření je podle vedení nemocnice zvýšení bezpečnosti pacientů a zaměstnanců.

Spodní brána do areálu novojičínské nemocnice je uzavřena od konce loňského roku, projít mohou pouze zaměstnanci. Na opatření si stále těžko zvykají pacienti. 

“Já nevím, o co tady jde. Abychom parkovali na placeném parkovišti?,” reagoval muž před zavřenou bránou. “Nepochopím, proč to je zavřené,” přidal se další pacient nemocnice.

Důvodem uzamčení vstupu z Purkyňovy ulice je podle vedení nemocnice zvýšení bezpečnosti pacientů a zaměstnanců, a je to pouze jeden z plánovaných kroků, kterými nemocnice reaguje na provedenou analýzu bezpečnosti. 

“Nemocnice je zařízení, které musí být přístupné všem. A když je zařízení přístupné všem, tak se tady stahují lidé, kteří toho zneužívají a kteří v areálu nemocnice tráví čas, který není spojený ani s ošetřením, ani s návštěvou pacientů,” uvedl Jan Káňa, ředitel Nemocnice Nový Jičín.  

Za loňský rok došlo podle informací nemocnice k více než pěti set případům neoprávněného vniknutí do areálu a ke dvěma napadením personálu. 

“Mohu potvrdit, že jsme zaznamenali několik oznámení ze stran pracovníků nemocnice, a to  zejména v souvislosti s řešením osob, které jsou bez domova,” potvrdil Daniel Rýdel, ředitel MP Nový Jičín. 

“Město Nový Jičín nemohlo v tomto smyslu nic ovlivnit, protože brána i příjezdová komunikace je ve vlastnictví kraje,” konstatoval Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína. 

Radnice s nemocnicí alespoň společně dohodly to, že zpoplatněné parkoviště u hlavního vstupu bude od února od 15 hodin zdarma. 
Eduard Michna
Nový Jičín
od 13 350 Kč

Detail

ESSAT CZ, s.r.o.
Nový Jičín
od 87 Kč

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o.
Nový Jičín
od 16 400 Kč do 17 500 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků