Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ondrášek dostál tradici a zahájil náročnou sezonu. Chystá se do Kanady a Itálie

Jeden z nejlepších dětských pěveckých sborů v České republice, novojičínský Ondrášek, dovršil tradici trvající čtvrt století. Po pětadvacáté odzpíval svůj Novoroční koncert v Beskydském divadle.

Novoročním koncertem, v pořadí pětadvacátým, zahájil pěvecký sbor Ondrášek v sále divadla svou 53 sezonu. Během dvou vystoupení se publiku představil hlavní sbor a také všechna přípravná oddělení, komorní sbor a bývalí členové.  

“Máme pro letošní rok připraven výjimečný program především z moderní hudby současných autorů, jak světových, tak i domácích. Finále je pak už tradiční, posluchači uslyší  několik našich koled a nejslavnější Adeste fideles na závěr,” uvedl Josef Zajíček, sbormistr DPS Ondrášek Nový Jičín.

Uplynulý rok patřil pro novojičínské zpěváky, držitele mnoha ocenění z domácích i mezinárodních soutěží, k těm klidnějším. Koncertovali v některých zemí Evropy a především v České republice. O své zážitky se podělily dvě sboristky, které se zpěvu v Ondrášku věnují 11, respektive 14 let. 

“Na Slovensku v Žilině jsme získali zlaté pásmo a vyhráli jsme i cenu za hlasovou kulturu,” vyjmenovala jeden z loňských úspěchů členka sboru Barbora Vlčková, DPS Ondrášek Nový Jičín. 

“Dále jsme byli ve Španělsku, kde jsme také získali zlaté pásmo,” přidala se Tereza Küfferová, DPS Ondrášek Nový Jičín. 

Letošní rok naopak čeká sbory celá řada výjezdů za hranice země. 

“Abychom udrželi krok se světem, tak jsme našim sborům naordinovali zahraniční soutěže a festivaly. Hlavní sbor pojede do Belgie do Neerpeltu, kde se koná jeden z největších mládežnických festivalů na světě s účastní více než 200 pěveckých těles,,” podotkl Josef Zajíček. 

Největší výzva je naplánována pro komorní sbor, a to prestižní mezinárodní soutěž v Kanadě. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy