Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Galerka jde proti nudě zimních večerů

Klub Galerka na Staré poště bojuje proti nudě dlouhých zimních večerů nabídkou koncertů zaměřených na různé hudební žánry i generace. Novou sezonu tu na konci ledna zahájí kapela Cwrkot a jazz klub.

Konec loňského roku soustředil programy městského kulturního střediska na venkovní pódium v rámci adventního jarmarku. S nástupem nového roku se hudební produkce vrací pod střechu klubu Galerka na Staré poště. 

“Začínat budeme tradičně budeme bluegrassovým večerem, kde nám vystoupí bluegrassová kapela Cwrkot. Překvapením večera bude znovuobnovená kapela Petr Brandejs band,” uvedl Jiří Macíček, MKS Nový Jičín. 

Tento zahajovací koncert sezony 2020 se koná 24. ledna. O týden později je na programu pokračování Jazz klubu, které se odehrávají vždy poslední pátek v měsíci. 31. ledna vystoupí na Staré poště americko-ruské duo. 

“Další z jazzových večerů bude o měsíc později, což je únor. Můžeme se zase těšit na kombinaci česko-americko-.ruské formace, což je EQ jazz. Tedy trubka, saxofon a kontrabas, výborná poslechová záležitost,” pozval na hudební večer Jiří Macíček. .   

Z rockovějších akcí upozornil dramaturg městského kulturního střediska například na koncert seskupení První hoře. 

“Což je takový kabaret spojený s punkem a s dalšími styly. Ti zde vystoupí 7. února. Potom to může být třeba kapela 4dogs z Valašského Meziříčí, která bude o týden později na Valentýna,”  

Program dále nabízí Beátu Hlavenkovou, známou ze spolupráce s Lenkou Dusilovou z Baromantiky, a dále legendární kapelu Poutníci, která letos slaví 50 let existence. 

Převážně starší generaci posluchačů je věnován recitál Josefa Zímy a Yvetty Simonové, proběhne 5. března v Kině Květen. Na stejné místo mohou 1. dubna přijít i příznivci Karla Plíhala.  13. května bude kino hostit talk show glosátora a humoristy Ivo Šmoldase, kterého na jazzovou kytaru doprovodí jeho syn Libor.   

“Další z pravidelných pořadů v Galerce jsou Open micy pro začínající muzikanty. Mohou si vyzkoušet, jaké je to hrát na pódiu. Tím vyzývám muzikanty, kteří by se chtěli zúčastnit, ať přijdou,ať se nebojí a vyzkouší si to. Stačí dát tři písničky, nemusí hrát celý večer,” podotkl spoluorganizátor Open miců.

Stálé míst v klubu Galerka mají také  cestovatelské přednášky o extrémních zážitcích pod hlavičkou Galerdoor. Program besed a vůbec všech akcí kulturního střediska je na webu a facebooku. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy