Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínští strážníci si mezi třeťáky hledají své nástupce

Městská policie v Novém Jičíně si hledá své nástupce. Do své služebny pozvala žáky třetích ročníků základních škol a ukázala jim, co práce strážníků obnáší.

Siréna vozu novojičínské městské policie tentokrát nesignalizovala žádné nebezpečí. Naopak přivítala skupinu dětí ze Základní školy Komenského 68, které strážníci pozvali na prohlídku své služebny. 

“V současné době děláme besedy a z prvního stupně mohou také děti přijít přímo na služebnu naší městské policie. Hlaveň se to týká třeťáků, protože ti ve škole probírají profese a jedna  z profesí, která je zajímá, je strážník,” uvedla Ilona Majorošová, tisková mluvčí MP Nový Jičín.

Školáci si vyslechli informace o tom, co práce městského policisty obnáší, jaké jsou jeho pracovní pomůcky a výstroj. 

“Policisté odchytávají psy a také další zvířata a já jsem myslela, že jen kočky a psy,” svěřila se jedna ze školaček. “Zaujalo mě, jak tam mají ty pistole a kontrolují střelou do písku, že jsou vybité,” přidal svůj postřeh spolužák.

Součástí exkurze ale byla i preventivní část, ve které strážníci na děti apelovali, jak se mají bezpečně pohybovat na ulici, na hřišti i jaká úskalí na ně číhají na internetu.  

“Teď nás dost trápí nacházení injekčních stříkaček, samozřejmě také kyberkriminalita a kriminalita vůbec v souvislosti s internetem a používáním mobilních telefonů,” podotkla tisková mluvčí a preventistka městské policie. 

S  tématem bezpečného chování na sociálních sítích vyrazili strážníci i do škol. V lednu obešli už téměř všechny třídy prvního stupně.  

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy