Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

I knihovna ve Straníku pro 60 čtenářů má smysl

I knihovna pro 60 čtenářů má smysl. Jsou o tom přesvědčeni v Novém Jičíně a proto již léta funguje také malá pobočka v místní části Straníku. Nedávno prošla rekonstrukcí a podařilo se rozšířit její stísněné prostory.

Hned s  úderem 17. hodiny už do malé místní knihovny v novojičínské části Straník vstupují první čtenáři. Otevřena je jednou týdně, ve čtvrtek, dvě hodiny odpoledne. Nedávno prošla rekonstrukcí a stavební úpravy o pár metrů čtverečních rozšířily její prostory.

“Knihovna se velmi dlouho potýkala s nedostatkem místa, hlavně pro uložení nového knihovního fondu, který se tady neustále doplňuje,” uvedla Renáta Domoráková, vedoucí Městské knihovny v Novém Jičíně.

Přímo v této místnosti je půjčovna knih téměř 40 let. Přesně si to pamatuje zdejší knihovnice, pracuje tu stejně dlouhou  dobu.  

“Já jsem zde od té doby, od dubna 1981,” pousmála se Ludmila Olbrichová, knihovnice ve Straníku.

Tuto pobočku hlavní Městské knihovny Nový Jičín navštěvuje pravidelně zhruba 60 registrovaných čtenářů, dětí i dospělých. 

“Knihovnu využíváme, určitě. Děti do školy a já na večery,” sdělila mladá žena s dětmi. “Každý týden tady docházím,”  přidala se další čtenářka. 

Z téměř 80 tisíc svazků, které má centrální knihovna k dispozici, je jich zde jen zlomek, i tak lze pestrost titulů zajistit.. 

“Pokud tady nemáme zrovna tuto knihu a zrovna si čtenář určitou přeje, tak si ji vypůjčíme přes Nový Jičín,” podotkla knihovnice Ludmila Olbrichová.  

Stejně jako velké knihovny i tato malá nabízí svým čtenářům službu online katalogu. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy