Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Plavci jsou v semifinále MČR družstev a chtějí si sáhnout až na medaile

Ve vodách novojičínského bazénu se konalo první kolo letošního Mistrovství České republiky družstev. Domácí plavci slaví historický úspěch. Z postupu do semifinále se radují mužské “áčko” i “béčko” a také ženský tým.

Cíl domácích plavců pro letošní sezonu je jasný - minimálně zopakoval loňský úspěch - postoupit do finále Mistrovství České republiky družstev. Prvním krokem bylo dostat se ze základního kola do semifinále. A to se v domácích vodách povedlo hned třem družstvům, týmu A a B mužů a také ženám.  

“Máme vysoké cíle, protože minulý rok jsme skončili šestí. Tady toto místo bychom chtěli obhájit a určitě i vylepšit. myslím si, že máme dost kvalitní družstvo, výkony se zlepšují, protože máme i výborné trenérské zázemí,” uvedl Marek Zetocha, trenér Plaveckého klubu Nový Jičín. 

Hlavním koučem novojičínských plavců je Vlastimír Perna, šéftrenér české reprezentace. Z loňského Mistrovství ČR dovezli plavci z jednotlivých disciplín rekordních 20 medailí.

“Což byl historický úspěch pro Plavecký klub Nový Jičín. Můžeme se pyšnit i řadou titulů v jednotlivých kategoriích. Máme šest zlatých medailí, šest mistrů republiky. Jsou tam i nějaká druhá místa, byly tam i brambory, ale bereme všechno. Byl to takový malý milník pro Plavecký klub Nový Jičín,” zdůraznil Marek Zetocha. 

“Mezi největší opory týmu mezi muži patří Josef Kratochvíl, Jan Sazovský, David Koutný nebo Šimon Vavřín. A co se týče ženského týmu, je tam Petra Kociánová, Marie Skopalová, Anna Kulišťáková. Opravdu máme silné ročníky, takže pořád jedeme dopředu,” dodal trenér. 

Velkou plaveckou nadějí domácích je už zmíněný Josef Kratochvíl, mistr republiky na 50 metrů motýlek. V prvním kole letošních závodů absolvoval start na 100 a 200 metrů kraul, kde nenašel přemožitele. 

“Na začátek sezony velice dobré, i trenér chválil, takže paráda,”  pousmál se Josef Kratochvíl, Plavecký klub Nový Jičín.

Osobních cílů pro letošní rok má tento 18 letý plavec několik, a nedají se splnit jen ve vodě. 

“Maturita, ale také bych chtěl jet znovu na mistrovství republiky a něčeho tam dosáhnout. Už budu jako dospělý, takže to bude náročnější, ale uvidíme,” podotkl mladý plavec. 

Mezi ženami soutěžila za novojičínský klub i nadějná plavkyně, teprve 15 letá Veronika Hasalová. Ta by chtěla v letošním roce především splnit kritéria Sportovního centra mládeže. 

“Plavu už osm let. Dnešní závod se mi tedy vůbec nepovedl a mým plánem je, abych zase udělal limit na SCM,”  podotkla Veronika Hasalová, Plavecký klub Nový Jičín.

Moravské semifinále MČR družstev proběhne na konci února ve Zlíně, finále je na programu 14. a 15. března v Pardubicích. 

 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy