Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Charita děkovala pohádkou a informacemi

Tečkou za letošní 20. Tříkrálovou sbírkou bylo v Novém Jičíně poděkování koledníkům. Charita je pozvala na pohádku do kina. Přišli i ti, kteří za dobu existence sbírky nevynechali jediný ročník.

Sborově a letos naposledy si tuto písničku zazpívalo v kině 450 dětí a dospělých, kteří jako koledníci ještě před několika dny procházeli ulicemi města a okolních obcí spadajících do správy zdejší Charity. Byli mezi nimi i lidé, kteří jako koledující nevynechali ani jeden z 20 ročníků Tříkrálové sbírky.

“Já jsem aktivně okamžitě se zapojil, protože jsem takový lidumil a viděl jsem to jako dobrou věc, že se pomůže těm, kteří se ocitnou v nějaké tíživé situaci. Tak jsem neváhal,” sdělil Antonín Glogar, koledník, Nový Jičín.

“Začala jsem v roce 2000, měla jsem půlročního syna, takže od půl roku se mnou chodil v kočárku a chodí se mnou celou dobu Tříkrálovou sbírku,” přidala se Marie Bezděková, kolednice, Šenov u Nového Jičína. 

Oba zkušení koledníci zavzpomínali na to, jaké bylo koledování před dvaceti lety a nyní. 

“Ti lidé už tehdy, možná i proto, že mě znali, tak nebyl problém. Možná někde, a to se vlastně stalo i letos, že se někdo podíval z okna a řekl: Ne, děkujem. Ale to jsou výjimky, jeden nebo dva případy. Jinak lidé, i tehdy byli celkem vstřícní. Ale změnilo se to, že to povědomí o té důležitosti a o té dobré věci je větší. Teď lidé reagují: No konečně, já už jsem se bál, že nepřijdete,” popsal své zkušenosti Antonín Glogar. 

“Přístup lidí se změnil hodně, nebyli zvyklí. Teď už jsou čím dál více připraveni, takže každým rokem mámě větší obnos, vždy o něco překročíme,” reagovala Marie Bezděková.   

Už několik let chodí s Marií Bezděkovou koledovat s kasičkou na krku i  její vnoučata, Anna a Petr Knápkovi. 

“Radost z toho mám velkou, akorát se mi to pak nechce nosit, protože je to strašně těžké,”  zasmál se Petr Knápek, koledník.  

“Chodím asi od šesti let. Někdy nám ani neotevřou, ale většina nám otevře,” řekla Anna Knápková, kolednice. 

“Já bych jim chtěl všem poděkovat, aby vyjádřit, že to co dělají skutečně má svou podstatu. Že to není jen kvůli těm penězům, ale je to i kvůli tomu, aby zašli za ostatními lidmi, aby jim popřáli do nového roku a dali jim do domovů to požehnání,” zdůraznil Marcel Brož, ředitel Charity Nový Jičín.

To, že se všichni koledníci sejdou v kině na hromadném poděkování je specialitou novojičínské Charity. Úsilí dobrovolníků ocení drobnými dárky, pohádkou a informacemi.  

“Budeme tady představovat paní, které jsme pomohli, a vůbec ty projekty, které jsme v roce 2019 udělali,” podotkl ředitel novojičínské Charity. 

Letošní dobročinná sbírka byla pro novojičínskou Charitu opět rekordní, za celou oblast lidé darovali více než 740 tisíc korun. Peníze půjdou tradičně na podporu lidí v nouzi. Z části by chtěla Charita letos opravit dětská hřiště u azylových domů v Novém Jičíně a ve Straníku. 
Festival pod Kaštany III.- Věra Martinová, René Souček, JARA Trio

17.07. 18:00
Nový Jičín, zahrada restaurace Nové Slunce

Festival pod Kaštany III. - Lenka Filipová, Samson Lenk a další

18.07. 14:00
Nový Jičín, zahrada restaurace Nové Slunce

Městská dechová hudba Nový Jičín / koncert

19.07. 15:00
Nový Jičín, zahrada restaurace Nové Slunce

Oldřich Seibert - pivnice
Příbor
od 90 Kč/hod.

Detail

ROMOTOP spol. s r. o. Odry, Tošovice
Odry
od 23 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Základní škola Galaxie, s.r.o. - B. Martinů
Nový Jičín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků