Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Blecha cupu dominovala rychlost

Středisko volného času Fokus pořádalo další ročník soutěže v rychlostním skákání přes švihadlo. Na zdejší Blecha cup se opět sjely nejlepší rope skippingové kluby z České republiky a Slovenska.

Šestý ročník Blecha cupu, který se konal ve sportovní hale na bazéně, byl tentokrát bez freestylových disciplín a zaměřil se především na rychlost. 

“Letos jsme se rozhodli jít cestou jen rychlostního skákání a jen týmového skákání. Takže tady není soutěž jednotlivců, ale děti jsou v týmech, buď ve dvojicích, trojicích nebo ve čtveřicích,” uvedla Dana Dokládalová, SVČ Fokus Nový Jičín. 

Mezi 130 účastníky byli kromě domácích skokanů z klubu Between, který funguje při SVČ Fokus, také ti z Prahy, Ostravy, Vsetína, Přerova, a ze slovenské Bratislavy a Považské Bystrice. 

“Skáču tři roky. Dens to mohlo být o něco lepší, ale zatím je to docela fajn,” ohodnotila svůj výkon  Martina Dušková, Považská Bystrica (SK). 

“Já skáču čtyři roky, také si myslím, že to mohlo být i lepší. Můj dosavadní nejlepší úspěch byl druhé místo na mistrovství světa,” pousmála se Lenka Markovičová, Považská Bystrica (SK).

“Střídnonož jsem možná mohla naskákat více, ale jsem spokojená, a ty dvojšvihy se mi moc povedly a jsem ráda, že to dopadlo, jak to dopadlo,” vydechla si po soutěži Vendula Jandová, tým Between, SVČ Fokus. 

“Soutěži střídnonož mi mohla vyjít lépe a s dvojšvihy jsem spokojený. TeĎ nás ještě čekají tři minuty, to je nejhorší,” přidal se spoluskokan v týmu JAKUB JUROŠKA, tým Between, SVČ Fokus.  

“Skáčeme dvojice, každý skáče třicet sekund. Potom čtveřice, tam také každý třicet sekund. Potom tady máme double dutch sprint, což je na jednu minutu, kdy skokan skáče v double dutchi, což je ve dvou švihadlech. Světový rekord napůl minutu je 105 přeskoků a naše děti se dostávají, ti šikovnější, k sedmdesátce,” podotkla dana Dokládalová, která je ve Fokusu trenérkou rope skipping.

“Můj největší úspěch byl, když jsem naskákala dvojšvihy 75, tak to bylo super. Jinak různé mistrovství České republiky, i první místa,” sdělila Vendula Jandová.

“Asi že jsem střídnonož naskákal nejvíce 76 a že jsem byl na mistrovství na bedně,” vyjmenoval své úspěchy Jakub Juroška. 

Přeskoky soutěžící sčítali kvůli přesnosti výsledku současně hned tři rozhodčí. Dále arbitři hlídají předčasné starty, a také to, aby se skokan udržel ve vymezeném sektoru.  

“My některé tituly obhajujeme, ale řekla bych, že máme trošku línější rok, tak si nejsem úplně jistá. Myslím, že jsme trošinku usli, ale já věřím, že to dnes v sobě vyburcují, a že se budou snažit. A druhá věc je, že začínáme se spoustou začátečníků, skáčou teprve od září,”  konstatovala Dana Dokládalová.

I když tým Between všechna  zlatá umístění z loňska neobhájil, považují skokani z Fokusu nakonec i tento ročník za úspěšný. Celkově získali 4 zlaté, a to v kategorii 18 plus, 6 stříbrných a 10 bronzových medailí. Také nováčci zvládli svou soutěžní premiéru se ctí a neskončili poslední. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy