Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stoletá Františka z Nového Jičína si zprávy nenechá ujít

Paní Františka Škorňová žije v Novém Jičíně 30 let, předtím prožila 70 let na Horní Bečvě. Jednoduchým součtem můžeme prozradit, že právě oslavila 100. narozeniny. Pogratulovat jí přišli i zástupci města.

Stoleté životní jubileum oslavila Františka Škorňová, žijící Novém Jičíně, v místní části Žilině, v kruhu rodiny a se zástupem gratulantů. Popřát jí přišli představitelé města i žilinského osadního výboru.   

“Je to velká vzácnost, hlavně to vnímám tak, že spoustu věcí se dnes mladí lidé mohou naučit, ale jsou určité věci, které se musí prožít, a to člověk zjistí, až ty věci prožije,” uvedl Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína.   

“Dnešek je výjimečný, protože za devět let, co dělám  předsedu osadního výboru, je to vůbec poprvé, co jdu přát ke sto letům,” přidal se Jaroslav Perútka (KDU-ČSL), předseda Osadního výboru Žilina. 

Františka Škorňová se narodila 5. února 1920 na Horní Bečvě, v Beskydech prožila většinu života. V 70 letech se přestěhovala blíže k dceři do Nového Jičína. Když jejich dům zasáhla v roce 1997 povodeň, prožila tu 20 let v Domě s pečovatelskou službou U Jičínky. 

“Tam se mi líbilo, tam jsem byla ráda. Kdybych ještě lépe viděla a chodila, tak bych tady nešla. Mi se tam líbilo,” sdělila Františka Škorňová.  

Přestože jí zrak a sluch neslouží nejlépe, zájmu o okolní dění se nevzdává. 

“Dívám se na televizi. Dám si sluchátka a sleduju zprávy i to, co se děje ve světě. O to mám stále zájem. Jen ten svět si mi teď už moc nelíbí,” podotkla stoletá paní Škorňová.  

Dle údajů České správy sociálního zabezpečení aktualizovaných k loňskému září bylo v Moravskoslezském kraji 45 sto a víceletých lidí. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy