Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stoletá oslavenkyně Františka Škorňová

Paní Františka Škorňová žije v Novém Jičíně 30 let, před tím prožila 70 let na Horní Bečvě. Jednoduchým součtem můžeme prozradit, že právě oslavila 100. narozeniny. Pogratulovat ji přišli zástupci města a žilinského osadního výboru.

Vzácné životní jubileum oslavila paní Františka Škorňová, žijící v Žilině, v kruhu rodiny a se zástupem gratulantů. Popřát ji přišli představitelé města, osadního výboru a také pracovníci okresní správy sociálního zabezpečení.   

“Je to velká vzácnost, hlavně to vnímám tak, že spoustu věcí se dnes mladí lidé mohou naučit, ale jsou určité věci, které se musí prožít, a to člověk zjistí, až ty věci prožije,” uvedl Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína.   

“Dnešek je výjimečný, protože za devět let, co dělám  předsedu osadního výboru, je to vůbec poprvé, co jdu přát ke sto letům,” přidal se Jaroslav Perútka (KDU-ČSL), předseda Osadního výboru Žilina. 

Františka Škorňová se narodila 5. února roku 1920 na Horní Bečvě, v Beskydech prožila většinu svého života.

“Byla jsem tam sedmdesát let. nemoc mě potom přinutila jít tady k dceři. Třicet let jsem už tady v Novém Jičíně,” sdělila Františka Škorňová.  

Poslední roky bydlí v rodinném domku u své jediné dcery v Žilině. Krátce po přestěhování, když zemřel její manžel, ovšem dvacet let strávila v Domě s pečovatelskou službou U Jičínky. 

“Tam se mi líbilo, tam jsem byla ráda. Kdybych ještě lépe viděla a chodila, tak bych tady nešla. Mi se tam líbilo,” podotkla oslavenkyně. 

Při dobrém počasí se ráda pomalu prochází před domem a přestože ji zrak a sluch neslouží nejlépe, zájmu o okolní dění se nevzdává. 

“Dívám se na televizi. Dám si sluchátka a sleduju zprávy i to, co se děje ve světě. O to mám stále zájem. Jen ten svět si mi teď už moc nelíbí. Nemůžu se do toho vžít, já jsem ještě z těch starých dob,” sdělila stoletá paní Škorňová.  

Novojičínská radnice posílá přání všem obyvatelům města, kteří dosáhnou 70 let. Jubilejní stovku by v letošním roce, dle údajů české správy sociálního zabezpečení, mělo oslavit celkem 7 zdejších obyvatel.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy