Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Buďte kuchařskou hvězdou kalendáře

Návštěvnické centrum přichází s novou výzvou pro občany - kdokoliv se může spolupodílet na tvorbě stolního kalendáře Nového Jičína na rok 2021. Jeho tématem budou místní oblíbené recepty.

“Vlastníte tradiční recept, která se u vás předává z generace na generaci? Nebo jen tak si vaříte pro radost třeba sladká, zdravá nebo zajímavá jídla? Neváhejte a podělte se s těmito recepty i s ostatními,” vybídla Novojičíňáky Radka Bobková, vedoucí Návštěvnického centra Nový Jičín - Město klobouků.

Recepty můžete zaslat na e-mailovou adresu nebo osobně přinést do Návštěvnického centra na Masarykově náměstí, a to do konce července tohoto roku. Součástí musí být seznam ingrediencí, postup přípravy a kvalitní fotografie hotového pokrmu. A také třeba i originální rodinný název receptu. 

“Pokud se tento kalendář uskuteční, tak v příštím roce bychom chtěli nechat vyrobit i kuchařku, kde bychom ji na akci Pivobraní i pokřtili,” dodala Radka Bobková.  

A jak vedoucí Návštěvnického centra dodává, receptem na svou top specialitu mohou kalendář obohatit i zdejší podnikatelé - restauratéři.

Vlastní kalendář vydává Nový Jičín již řadu let. Zapojit se do jeho tvorby mohla veřejnost už několikrát. 

“Jedná se o amatérské fotografy, kteří přispívají svými fotkami do nástěnného kalendáře. Potom jsou to různé  kresby, malby do stolního kalendáře. Teď nás napadlo, že by bylo vhodné jít trošku jiným stylem, že bychom tedy vyrobili kalendář z receptů Novojičňáků,”  podotkla vedoucí Návštěvnického centra.

Městský kalendář, stolní i nástěnný, na aktuální rok 2020, je v Návštěvnickém centru stále k dostání. 

    icentrum@novyjicin-town.cz

    Nahlásit chybu

    Nejčtenější zprávy