Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Novojičínsku si další adepti vysloužili právo nosit zelenou uniformu

Řady novojičínských myslivců se rozrostly o nové úspěšné absolventy zkoušek. Lovecký lístek si vysloužili po roční přípravě a díky znalostem, které obhajovali v sedmi předmětem, například v zoologie nebo právních předpisech.

Slavnostní fanfára a pak už několik hodin trvající kolečko u zkušebních komisařů. Zkoušky z myslivosti se konají jednou ročně a jsou podmínkou toho, aby zájemce získal lovecký lístek. U okresního mysliveckého svazu v Novém Jičíně je letos skládalo 15 uchazečů. 

“Já jsem se dostal k myslivosti oklikou přes kolegu z práce, který je myslivcem ve Staříči,” podotkl Lukáš Klein, uchazeč o lovecký lístek.

“Máme to v rodině. Jsem, dá se říci, poslední pokračovatel v myslivosti,” prozradil Radek Velart, uchazeč o lovecký lístek. 

Adepti musí po roční přípravě, teoretické i praktické v honitbách,  zvládnout zkoušky z celkem sedmi předmětů. 

“Namátkou zbraně střelivo, lovectví, kynologie, myslivecká zoologie, právní předpisy nebo dějiny myslivost. Zkouška je velmi náročná, rovná se rozsahem výuky minimálně maturitě,” uvedl Ladislav Raffai, předseda Okresního mysliveckého spolku v Novém Jičíně.

“ V oblasti zoologie musí například poznat ptáky našich lesů. Tady máme třeba strakapouda, jsou tři druhy strakapoudů. U nás se nejvíce vyskytuje tento,” ukázal na vycpaný preparát opeřence Alois Havrlant, zkušební komisař z oblasti zoologie.  

Aby si uchazeč právo nosit mysliveckou uniformu vysloužil, musí uspět ve všech předmětech. Pokud nezvládne jeden obor, může tuto jednu zkoušku zopakovat. Pokud selže ve dvou  zkušebních oblastech, čeká jej opravný termín. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy