Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V kraji vypukla Baterkománie

V Novém Jičíně a v dalších více než dvaceti městech regionu vypukla Baterkománie. Jedná se o soutěžní projekt Moravskoslezského kraje a neziskové společnosti Ecobat, který podporuje životní prostředí a současně charitu.

První Baterkománie v České republice se uskutečnila v roce 2018  v kraji Vysočina, loni na jižní Moravě a letos 1. března propukla v kraji Moravskoslezském.  

“Baterkománie je osvětou, osvětou, která spojuje soutěž měst, dále sběr baterií, což je hlavní podstata té věci, a charitu,” uvedla Marta Kiššová, Odbor životního prostředí, MěÚ Nový Jičín.  

Organizátory soutěže jsou krajský úřad a nezisková společnost Ecobat, která zajišťuje sběr a recyklaci baterií. A právě oni věnují na charitativní a obecně prospěšné projekty částku až do výše 100 tisíc korun. Peníze budou rozděleny mezi tři projekty navržené městskými a obecními úřady. 

“Já jsem v tom měl hned jasno, protože my jsme v rámci letošní Tříkrálové sbírky prezentovali, že bychom rádi opravili hřiště u azylových domů, takže případná výhra by nám mohla pomoci právě s těmito projekty,” konstatoval Marcel Brož (KDU-ČSL), místostarosta Nového Jičína a současně ředitel zdejší Charity.   

Do soutěže se v rámci kraje přihlásily více než dvě desítky různě velkých obcí a měst, například Frýdek-Místek, Opava, Frýdlant nad Ostravicí nebo Frenštát pod Radhoštěm.  Rozhodovat proto nebude jen čistě množství odevzdaných baterií. 

“Nejvyšší počet nasbíraných baterií na počet úředníků, kteří jsou na tom daném úřadu. takže je to spravedlivá soutěž,” podotkla pracovnice odboru životního prostředí.  

Konkrétně v Novém Jičíně se bude výsledné kvantum dělit 140. Lidé tu mohou papírové boxy na sběr baterií najít v obou úředních budovách na Masarykově náměstí a na Divadelní ulici.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků


DANĚ V POHODĚ, spol. s r. o. pracoviště Nový Jičín
Nový Jičín
od 27 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

VKUS-BUSTAN s.r.o.- Nový Jičín
Nový Jičín
od 8 110 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry