Mimořádná zpráva:
Načítám...
 • Načítám...
>

Padesátku v Revoluční ulici hlídá radar. Nemá řidiče šikanovat, ale zklidnit

Dodržování povolené padesátky v Novém Jičíně kontroluje nový radar. Radnice jej nechala umístit u hlavní silnice směrem k místní části Bludovice. Hlavním důvodem je zklidnění dopravy ve městě.

Za 24 hodin projede Revoluční ulicí 16 tisíc vozidel. To, zda dodržují povolenou padesátku, od počátku března kontroluje nový statický radar. 

“Umístění tohoto radaru jsme konzultovali s Policií České republiky. Vybíráme místa tak, aby to na řidiče nepůsobilo šikanozně. Máme poznatky, že v daných úsecích jezdí řidiči i více než 70 kilometrovou rychlostí,” uvedl Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína.

“Ano, vím o tom, že tam radar je,” reagoval jeden z řidičů. “Asi je to dobře, řidiči, kteří jezdí podle pravidel, s tím asi nebudou mít problém,” přidala se žena za volantem.  

Radar měří rychlost v obou směrech, radnice jej pořídila za necelé dva miliony korun. Postupně ve městě vybuduje další pevná stanoviště, kde se bude měřící zařízení přemisťovat. Bude to u škol, tam, kde se pohybuje velký počet osob, nebo v místech, kde byly v minulosti zaznamenány kolize vozidel s chodci 

“Dopředu avizuji, že to bude lokalita na té samé ulici I/57 před mateřskou školou v Bludovicích. Další ulice by měla být Palackého nebo Bohuslava Martinů,” upřesnil starosta. 

“Pokuty budou začínat na částce 500 korun, čím  rychleji vozidlo pojede, tím ta pokuta bude vyšší. Měla by se zastavit na částce 2 000 korun,” sdělil Daniel Rýdel, ředitel MP Nový Jičín. 

Městská policie bude data z radaru postupovat odboru přestupkových agend. Jeho zaměstnanci oznámené podněty zpracují a provozovateli vozidla, které překročilo povolenou rychlost, zašlou oznámení o spáchání přestupku. Kvůli navýšení objemu pracovních povinností bude odbor posílen o dva nové úředníky.

“Tady musím potvrdit, že odpovědný je pouze provozovatel vozidla. V uvozovkách výhoda tohoto oznámení je v tom, že provozovatel vozidla nepřichází o body,” konstatoval ředitel městské policie. 

  “Prioritou nebude příjem do městské pokladny. Když  nějaké pokuty vybereme tak tento příjem půjde zpět do dopravy,” uzavřel  starosta. 

  Konkrétně na opravy komunikací, chodníků a vybudování bezpečných přechodových míst u škol. 

  Nahlásit chybu

  Nejčtenější zprávy

  PR články

  Více PR článků