Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín opravuje děravou střechu zimního stadionu

Zimní stadion v Novém Jičíně je na půl roku uzavřen. Začala rekonstrukce střechy, do které několik měsíců zatékalo. Na rozsáhlé opravy se městu podařilo získat dotaci z ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

Poslední utkání na domácím ledě a hokejisty vystřídá stavební firma. Novojičínský zimní stadion se kvůli opravě střechy na půl roku zavírá. 

" My máme předjednáno, že mládežnická družstva budou trénovat ve Studénce a v Rožnově. Vzhledem k tomu, že jsme to věděli, tak jsme utkání předehráli v lednu a v únoru a v březnu odehrajeme všechny zápasy venku," uvedl Milan Urban, manažer HK Nový Jičín. 

Sportoviště, které provozuje hokejový klub, je majetkem města. Na rekonstrukci 40 let staré střech, do které zatéká, vyčlenilo v rozpočtu zhruba 50 milionů korun včetně DPH.  

“Na podzim jsme podali žádost o dotaci na ministerstvo školství. Byli jsme vybráni k financování a dotace by měla být zhruba 26 a půl milionu korun,” informoval Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína. 

Nová střecha nebude pro uživatele zimního stadionu znamenat jen sucho v hale, součástí projektu jsou i další technologie. 

“Kromě samotné rekonstrukce střechy a nosné konstrukce bude instalováno elektrické požární zabezpečení. V minulosti dokonce hrozil zákaz provozování zimního stadionu ze strany hasičů právě kvůli odvětrávání kouře,” dodal místostarosta.

Sportoviště dále získá energeticky úsporné osvětlení, časomíru s LED obrazovkou a lepší akustiku. Znovu otevřeno by mělo být v září.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků