Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Strážníky vloni volalo více než 4 tisíce lidí

Městská policie vydala zprávu, ve které zhodnotila bezpečnostní situaci v Novém Jičíně za loňský rok. Nejvíce práce měli strážníci při řešení přestupků v dopravě a v oblasti veřejného pořádku.

V průměru 12x denně reagovala v loňském roce městská policie na oznámení občanů. V celkovém součtu to představuje více než 4 a půl tisíce podnětů. Tedy počet, který ale nijak nevybočuje ze statistik předchozích let. 

“Z tohoto čísla jsme v loňském roce vyřešili téměř čtyři tisíce přestupků. Nejčastěji přestupky v dopravě. Konkrétně tyto přestupky řešíme buď domluvou nebo pokutou, případně oznámením ke správnímu orgánu,” uvedl Daniel Rýdel, ředitel MP Nový Jičín.

Další volání občanů se týkala narušení veřejného pořádku, zejména rušení nočního klidu. 

“Nejvíce nás zaměstnávalo oznámení na nepřizpůsobivé osoby, které buď někde polehávaly na veřejném prostranství nebo obtěžovaly okolí svým chováním nebo znečišťováním,” podotkl ředitel městské policie.  

Pro ucelený pohled na bezpečnost ve městě je potřeba vnímat také zprávu obvodního oddělení Policie ČR. To za loňský rok eviduje ve své působnosti, což je Nový Jičín a dalších okolních 12 obcí, celkově 849 trestných činů. Meziročně je to o 98 případů více, přičemž hlavní podíl na tomto vývoji měla majetková kriminalita.  

“Policie ČR zaznamenala mírný nárůst v drobných krádežích v supermarketech a obchodech,” citoval ze správy státní policie Daniel Rýdel.   

Další stěžejní činnost městské policie je i prevence. Strážníci se opět věnovali cyklistům a chodcům, vyučovali na dopravním hřišti, chodili za dětmi do mateřských i základních škol. 

“Samozřejmě jsme přišli mezi seniory, navštívili jsme domy s pečovatelskou službou, značili jsme kola. Těch preventivních aktivit je opravdu hodně a budeme v nich pokračovat i v letošním roce,” pokračovala ve výčtu  Ilona Majorošová, tisková mluvčí MP Nový Jičín. 

Proběhnou i další kurzy sebeobrany, strážníci se zaměří na pedagogy a žáky vyšších ročníků základních škol.  

“V letošním roce jsem se sebeobranou už začali. První kurz už proběhl na Základní škole Jubilejní pro učitele,” dodala tisková mluvčí strážníků. 

K práci strážníků patří také odchyt zatoulaných psů. 

“V loňském roce jsme odchytli 85 zvířat, v drtivé většině případů se nám je podařilo vrátit majitelům. Řádově v jednotkách procent byli psi převezeni do útulku v Kopřivnici,” konstatoval Daniel Rýdel. 

Z řad městské policie odešli v posledním období dva pracovníci, kteří současně zastávali pozici  rajonových strážníků. Tento režim služby se proto změnil a město je nyní rozděleno místo čtyř pouze do dvou rajonů. Stěžejní hlídková služba zůstává beze změn. 


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků