Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rouškovník přes noc “vyrostl” v novojičínské Žilině

Spolu s šitím roušek se napříč Českou republikou rozrůstají i tzv. Rouškovníky. Tedy umělé stromy, na kterých visí volně přístupné roušky. Jeden z nich se objevil také v Novém Jičíně, v místní části Žilině.

Místo šelestu listí je u Rouškovníku slyšet šustění sáčků. Uvnitř jsou uložené roušky, které naši dobrovolníci. Vzít si je může každý, kdo potřebuje. Tento Rrouškovník vytvořili v novojičínské místní části Žilina, inspirovali se u přátel v Hulíně. Stojí před prodejnou s potravinami, ve které již několik dní roušky potřebným lidem zdarma nabízeli. 

“Jenomže včera jsem zjistili, že jsou lidé, hlavně ti starší, kteří se stydí si roušku vzít. Takže jsem se domluvili, že ten Rouškovník uděláme, že ti lidé si raději tu roušku utrhnou, než, když stojí v řadě, aby si o ni říkali,” uvedli Jaroslav Perútka (KDU-ČSL), předseda Osadního výboru Žilina. 

Rouškovník může malými balíčky s látkovými ústenkami zaplnit kdokoliv, kdo doma šije a má nějaké kusy navíc. 

“Za ty tři dny jsem ušila asi sedmdesát roušek,” sdělila mladá žena u Rouškovníku. “Taťka šije na stroji, já stříhám gumičky a mamka kresli střih,” popsala domácí výrobu mladá dívka.  

“Pomáháme, tam,kde je potřeba. Není to jenom op Žilině. každá, kdo roušku potřebuje, si může přijít,” podotkl předseda žilinského osadního výboru. 

Před žilinským obchodem je Rouškovník k dispozici v době jeho otevírací doby, na večer jej provozovatelé prodejny schovávají dovnitř.  
Česká distribuční a.s. - Bílovec
Bílovec
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - Odry
Odry
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

CENTR GROUP-ELMONT s.r.o. - Mošnov
Kopřivnice
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků